Orkideleri bu şekilde sulamak, en uzman fidancıların tavsiye ettiği gibi harika: yöntem çok kolay.

Orkideler güzel ve anlamlı bitkilerdir Eski popülasyonlar, bu bitkiyi şükran, şükran veya zarif bir şey vermek için bir işaret olarak verirdi . Kısacası farklı türleri ve eşsiz renkleri ile harika çiçeklere sahip bir bitki. Uzman fidancıların orkideleri nasıl sulayacakları, onları evde veya bahçede doğru yere nasıl yerleştirecekleri konusunda tavsiyeler vermeye çalışmaları tesadüf değildir . Bu bitkinin bakımı zor ama gereklidir. Bitkiyi sulamak ve iyice beslemek için doğal bir bileşen olduğunu çok az kişi bilir.

Orkide, en iyi şekilde bakılması gereken zarif bitki

Bu bitkinin sırrı, güzelliği , renkleri ve orta zorlukta yetiştirilmesidir. Aslında, herkes bu kadar karmaşık bir bitki türünü yönetemez. Ancak uzman bahçıvanların talimatlarına uyarsanız uzun bir ömre kavuşmanız mümkün olacaktır.

orkide sulama yöntemi

Muhteşem çiçekleri için farklı renklere sahip birçok orkide türü vardır. Her ortamı süsleyen zarif bir bitkidir. Tamamen uyum içinde büyüyebileceği nemli ve iyi aydınlatılmış bir alanı tercih eder . Sıcağı sever ve ani sıcaklık değişikliklerine dayanamaz.

Toprağı daima nemli olmalı, fakat asla durgun su olmamalıdır çünkü köklerin çürümesine neden olabilir. Beslenmeye de dayanan sonsuz bir şifa. İhtiyacı olan tüm besinleri verebilecek doğal bir bileşen olduğunu çok az kişi bilir.

Orkideleri sulamak için doğal içerik

Vurgulandığı gibi, çok renkli bu zarif bitki söz konusu olduğunda, onu nasıl besleyeceğimiz sorusu her zaman ortaya çıkar . Deneyimli çocuk yetiştiricileri, koruyucu bakımından zengin kimyasallar kullanmazlar. Bitkiyi beslemek ve korumak için muz kabuklarını tercih ederler.

Muz kabuğu, bu bitki için vazgeçilmez bir element olan potasyum gibi mineral ve vitaminlerin aktif bir konsantresidir . Orkideler için muz kabuğu gübresi vazgeçilmez bir artıdır.

orkide için muz kabuğu

Bu su , güçlü gövde büyümesi ve gelişmiş kökler için gerekli vitaminlerin yanı sıra magnezyum ve potasyum ile zenginleştirilecektir . Komposta eklenebilirler veya aktif bileşenler açısından zengin bir temel su oluşturulur.

Doğrudan ve kolayca evde hazırlanan bir su . Aslında kabuklarını soymanız veya doğrayıp bir kaba koymanız yeterli olacaktır. İkincisini suyla doldurun ve her şeyin yumuşaması için 24 saat güneşte bırakın. Suyun rengi turuncu/kiremit rengine döner ve besinler tarafından verilir. Suyu filtreleyin ve ardından bitkiyi sulayın, eylemi haftada bir kez bile tekrarlayın.

Şüphe durumunda, acil ve doğru tedavi için doğrudan güvendiğiniz çocuk bakıcısına danışın.