Bu yüzden bir muzu delip içine limon çekirdekleri koymalısınız. Sonuç inanılmaz, limon ağacını bu şekilde yetiştirebileceğinize asla inanmayacaksınız!

Sonunda İtalya’da neden bu kadar çok insanın bir muzun içine limon tohumları koyduğunu açıklıyoruz . Çözüm çok basit ve benzersiz bir şey yaratmanıza izin verecek.

Muzun içine limon çekirdekleri koyun

Her gün, günlük hayatımızda var olan birçok sorunu çözmemize olanak tanıyan yeni kendin yap yöntemleri öğreniyoruz . Çoğu zaman, bu devrim niteliğindeki yöntemler aynı zamanda paradan tasarruf etmemize veya çevreyi korumamıza veya hatta zaman kazanmamıza veya sadece aile ile gerçekten teşvik edici ve aynı zamanda çok rahatlatıcı eğlencelerle birlikte yaratıcı anlar geçirmemize olanak tanır.

Muzun içine limon çekirdekleri koyun

Bugün , uzmanlar tarafından da kullanılan, kesinlikle hiçbirinizin beklemeyeceği bir şeyi elde etmemizi sağlayacak inanılmaz bir yöntemden bahsediyoruz . Bu çözümle aslında güzel bir limon ağacı elde etmiş olacağız.

Limon ağacı yetiştirmek, özellikle meraklı çocuklar varsa, tüm aile ile yapabileceğimiz gerçekten basit ve ilham verici bir aktivitedir . Aşağıda, sadece bir muz ve limon çekirdeği kullanarak nasıl yetiştireceğinizi gösteriyoruz.

limon ağacı nasıl yetiştirilir

Limon ağacını doğrudan evde nasıl yetiştireceğinizi merak ediyorsanız , bugün size gerçekten basit ve acil bir yöntem sunuyoruz.

Yapmanız gereken ilk şey biraz limon almak ve içindeki tohumları almak. Şimdi tohumları bir bardak suya koyun ve bir çay kaşığı yardımıyla karıştırın.

İyice temizledikten sonra kağıtla kurutabilirsiniz. Şimdi bir muz alın ve kabuğunu çıkarmadan porsiyonlara bölün ve sonra içlerinde delikler açın. Şimdi tohumları içine koyun.

limon ağacı yetiştirmek

Şimdi kendine bir vazo ve biraz toprak al . Biraz kazın ve muz kısımlarını yerleştirin. Şimdi bol su. 5 gün bekleyin ve geçtikten sonra bazı bitkilerin doğduğunu fark edeceğinizden eminiz.

Muzun 5 gün önce eklediğiniz kısımlarını nazikçe alın ve tohumların meyveden nasıl kendi kendine çıktığını görün. Zaman geçtikçe bitkinizin büyümeye devam edeceğini ve daha fazla alana ihtiyaç duyacağını anlayacaksınız .

O zaman onu kökünden sökmeniz ve daha büyük bir tencereye taşımanız gerekecek. Limon ağacınızla ilgilenmeye devam edin ve bunu unutmayın. Özel bir ilgiye ihtiyacı yoktur, ancak yine de onu canlı tutmak için minimum düzeyde çaba göstermeniz gerekecektir.

Bir süre sonra görevinizi iyi yaparsanız ilk çiçeklerin yani portakal çiçeklerinin ve ardından ilk meyvelerin çıktığını görebileceksiniz . Bu noktada onları hasat edebilir ve bitkinizin tadını çıkarabilirsiniz. Az önce size anlattığımız bu işlemi limon bitkisini büyütmek istediğiniz kadar tekrarlayabileceğinizi bilin.