Bu numarayı çok az kişi biliyor ve bu numara bir restoran sahibi tarafından ortaya çıkarıldı. İşte ihtiyacınız olan şey ve bunu nasıl yapacağınız. Siz de deneyin.

Bulaşık sabunu ve diş macunu

İnatçı kirler için, etkili olan ve aynı zamanda paradan tasarruf etmemizi sağlayan ev yapımı karışımlar ve deterjanlar oluşturmak için her zaman yeni yöntemler ve püf noktaları arıyoruz . Hatta evinizde bulunan ürünleri bir araya getirerek sizi şaşırtacak, özellikle kirli tavaları temizlemek için sıklıkla kullanacağınız yeni bir deterjan yaratabilirsiniz.

Restoran sahibinin numarası

Bu numara, her gün inatçı kirleri gören bir restoran sahibi tarafından paylaşıldı . Aşağıda, bir sonraki paragrafta size neye ihtiyacınız olduğunu ve daha inatçı kir lekelerini çıkaracak bu ev yapımı temizleyiciyi nasıl yapacağınızı göstereceğiz. İşte tüm detaylar aşağıda.

Restoran sahibinin numarası işte budur

Söylediğimiz gibi inatçı kirleri temizlemek için kullanan restoran sahibinin önerdiği bu deterjanı göreceğiz. Gerçekten etkili bir temizleyici. Bir kap içerisine 500 ml sıvı deterjan ve 1 yemek kaşığı diş macunu koyun . İki malzemeyi iyice karıştırın.

Daha sonra 500 ml su içeren başka bir kaba alın ve bir kaşık dolusu karbonat ekleyin . Bu, bu karışımın temel bileşeni olacaktır. Şimdi iki çözeltiyi birlikte karıştırın ve tüm malzemeleri karıştırmak için iyice karıştırın. Kullanıma hazırdır.

Bulaşık sabunu ve diş macunu ile deterjan

Artık bu solüsyonu bir sprey şişesine veya kapağıyla birlikte koyarak her zaman elinizin altında bulundurabilirsiniz. Kabuklaşmış ve kirli tava ve fırın tepsilerinin temizliğinde kullanabilirsiniz . Ürünü temizlemek istediğiniz yere dökün, birkaç dakika bekletin ve ardından bir süngerle silin. Durulayın ve kir gider.

Sabun, diş macunu ve bikarbonat

Bulaşık sabunu ile diş macununu birleştirmek size tuhaf gelebilir ancak özellikle sodyum bikarbonatla birleştirildiğinde gerçekten etkili bir temizleme etkisine sahip olacaklardır. Mükemmel yağ giderme özelliklerine sahip olduğundan diş macununun avantajları farklıdır . Aslında bu sadece ağız hijyeni için değil başka amaçlar için de kullanılıyor.

Aslında diş macunu tırnakları yağdan arındırmak ve beyazlatmak için kullanılır. Veya ayakkabılarınızı kirden temizlemek için bile. Ancak hala duvarlardan, halılardan ve giysilerden zor lekeleri çıkarmak için sıklıkla kullanılıyor. Tam da bu nedenle mutfak bulaşıklarının temizliğinde deterjan olarak da yardımcıdır.

Bu temizleyiciyle temizleyin

Bulaşık sabunu ise genellikle inatçı yağ ve kiri çıkarmak için tasarlanmıştır ve bu nedenle her zaman çok etkilidir. Diğer iki ürünle birleştiğinde yağ giderme gücü artar, temizlediğiniz her şeyin kir ve lekeden arınmasını sağlar.

Bu ikisiyle birleşen ise söylediğimiz gibi sodyum bikarbonattır . Bunların çeşitli özellikleri vardır ve bunların arasında kesinlikle anti-bakteriyel olanıdır . Ama aynı zamanda dezenfektan gücü ve beyazlatma özellikleri de var. Kısacası  kire karşı etkinliği nedeniyle denemeye değer bir karışım .

ev