Bir tencerede 3 nane yaprağı kaynatırsanız evinizde ne olduğunu öğrenelim. 10 dakika sonra ne olduğu şaşırtıcı.

İşte bir tencerede 3 nane yaprağı kaynatırsanız ne olur?

10 dakika boyunca su dolu bir tencereye 3 nane yaprağı koyarsanız ne olur? Birlikte öğrenelim. Bu tekniği denedikten sonra, onsuz yapamazsınız.

Nane, misafirperverlik tesisi

Nane hoş ve yoğun bir kokuya sahip aromatik bir bitkidir. Büyümesi kolay, iç mekanda, balkonunuzda veya terasınızda güvenle yetiştirebilirsiniz. Yüksek sıcaklıklara dayanır ve sürekli sulamaya ihtiyaç duymaz.

Nane bitkisi

Yararlı etkileri nedeniyle eski zamanlardan beri bilinen ve kullanılan Yunanlılar, yapraklarının gücünü sadece mutfakta değil, aynı zamanda bazı sağlık sorunlarının tedavisi için bir çare olarak da kullanarak aşırı derecede kullandılar.

Sadece antik Yunanistan’da, nane köylü evlerinde kaçırılamayacak bitkiler arasındaydı. Bir evde aromayı soluyanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan güçlü ama aynı zamanda rahatlatıcı kokusu nedeniyle “misafirperverlik bitkisi” olarak biliniyordu.

Başka bir merak. Tanrıların zamanında, Hermes ve Zeus’un, Olimpos’a giderken, onlara yiyecek ve içecek sunmadan önce masayı nane yapraklarıyla temizleyen birkaç fakir köylü tarafından ağırlandıkları söylenir. Bu yüzden nane bitkisi Yunan geleneğinde misafirperverliğin sembolü olarak kabul edildi.

Bugün bile bu inanılmaz bitkinin yapraklarını ve çiçeklerini hem mutfakta tuzlu hem de tatlı yemeklerin hazırlanmasında ve bazı hastalıkların tedavisinde bir çare olarak kullanarak sömürüyoruz.

Yapraklarından ayrıca boğaz ağrısı ve baş ağrısından kaynaklanan rahatsızlığı yatıştırdığı belirtilen esansiyel bir yağ da çıkarılır. Yine de, bu yapraklara dayanan bir infüzyon, vücudu ve zihni rahatlatmak için mükemmel bir doğal ilaç olduğunu kanıtlamaktadır. Nane yapraklı bir bitki çayı tüketirseniz diş ağrısı ağrısının bile hafifletilebileceğini biliyor muydunuz? Kısacası, gerçekten inanılmaz özelliklere sahip bir bitkidir.

Bir tencerede 3 nane yaprağı kaynatın ve evinize ne olduğunu öğrenin

Nane yapraklarını sadece lezzetli ve sağlıklı tariflerin gerçekleştirilmesi için değil, yukarıda da belirtildiği gibi bazı küçük rahatsızlıkların tedavisi için de kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, size bu güzel bitkinin yapraklarının evde de yararlı olabileceğini söyleseydik, buna inanır mıydınız? Bunları şu şekilde kullanabilirsiniz. Su dolu bir tencerede 3 nane yaprağı kaynatırsanız evinize ne olacağını öğrenin.

Bu tekniği denedikten sonra, onsuz yapamazsınız. Birçok kişi keşfettikten sonra kullanmaya devam eder. Tek yapmanız gereken biraz nane yaprağı almak – sadece üç taneye ihtiyacınız var – yeterince büyük – ve onları su dolu büyük bir tencereye koymak.

Onları 10 dakika kaynatın, sonra ısıyı kapatın. Birkaç saniye içinde evin her tarafına yayılacak güçlü ve nüfuz edici bir koku hissetmeye başlayacaksınız. Bu sistem ile doğal bir deodorant yaratmış olacaksınız!

Nane yapraklarının kokusu evinizi saatlerce parfüm yapacaktırYaprakları kaynatmak için kullandığınız suyu atmayın. Bir sprey içine dökmenizi ve sıvıyı aroma difüzörü olarak kullanarak püskürtmenizi öneririz.

Nane yaprakları ile evi parfümleyin

Size az önce açıkladığımız teknik, özellikle evde yanmış, kızartma veya duman kokusu alıyorsanız mükemmeldir: bu hoş olmayan kokular birkaç saniye içinde kaybolacaktır. Nane yaprakları sadece evi parfümlemek için değil, aynı zamanda sessiz ve dinlendirici bir ortam yaratmak için de hizmet eder.

Bazı çalışmalar, nane yapraklarından gelen kokuyu solumanın beynin stres ve kaygıyı serbest bırakmasına, uyum ve dengeyi yeniden kazanmasına neden olduğunu göstermiştir. 600’den fazla nane çeşidi vardır, ancak en kokulu yaprakları olan bitki nane olarak bilinen bitkidir.

Kendi doğal deodorantınızı yapmak için bu yaprakları kullanın. Ayrıca başka bir küçük sırrı da açığa çıkarıyoruz: nane bitkisi doğal bir böcek ilacıdır! Bunun farkında mıydın? Bizim için çok hoş olan kokusu, bazı böcekler için, özellikle  sinekler ve sivrisinekler  için tatsızdır.

Mobilyalarınızın hassas yüzeylerini temizlemek için bile nane yaprakları ile kaynatma kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Nane esansiyel yağı bile temizlik için mükemmel bir müttefik olduğunu kanıtlamaktadır. Mikrofiber bir bez üzerine üç damla dökün ve cam, mobilya ve ahşap nesneleri temizlemeye başlayın: daha önce hiç olmadığı kadar parlak, parlak ve parlak geri döneceklerdir.