Tüm yıl boyunca gelişen sardunyalar, ortancalar ve orkideler? Bunun bir tutamı ile artık çiçeklenme problemleriniz olmayacak – etki garantilidir. İşte bitkilerinizi kurtaracak malzeme.

Sardunyaların, ortancaların ve orkidelerin çiçek açması ne kadar zor ? Bugünden itibaren artık senin için sorun olmayacak. Bu numara, bitkilerinizde bolca çiçek üretecek . Uzmanların sırrını keşfetmeye hazır mısınız?

Sardunyalar, ortancalar ve orkideler: dünyanın en çok satan bitkileri

İtalyanlar bitki severler ve bu, her evde evlere renk ve oksijen dokunuşu vermek için çeşitli ortamlara dağılmış bu küçük yeşil akciğerlerden iki veya daha fazlasının olması gerçeğiyle kanıtlanıyor .

evde sardunyalar

İtalyanların ve diğerlerinin evleri giderek daha fazla Yeşil , evlerimizi giderek daha ekolojik ve akıllı hale getirme girişimini mükemmel bir şekilde yansıtıyor veya her durumda çoğu durumda .

Çiçekli bitkilerle dolu balkonlara veya teraslara sahip olmak ne kadar güzel ? En çok satanlar arasında kesinlikle sardunyalar, ortancalar ve orkideler var . Bunlar hem yüksek hem de düşük sıcaklıklara ve hatta evlerin içine dayanabilen bitkilerdir .

Bu nedenle apartmanda yaşayanlar için de ideal olan bu yeşil taşlar, tercih ettiğiniz yere yerleştirerek size oksijen ve renk verebilir . Açıkça ışığa ve sulamaya dikkat edin : onları ihmal etmek ani ölümlerine veya çiçeklerin yokluğuna yol açabilir.

İkinci sorun en yaygın olanıdır. Aslında birçok insan, bitkilerinin çiçek avlayamadığından şikayet eder. Bugünden itibaren bu artık bir sorun olmayacak. İşte bitkilerinizi dakikalar içinde kurtaracak malzeme .

Bitkilerinizi kurtaracak sihirli içerik

En sevdiğin bitkiler kuruduğu için ya da çiçek avlayamadıkları için kaç kez incindin ? Bugünden itibaren bu sorunlar sizin için sadece geçmişin kabusu olacak.

sardunyalar

İşte uzmanlar tarafından kullanılan ve özellikle sardunyalar, ortancalar ve orkidelerde bereketli çiçeklenmeyi garanti eden çözüm . Bitkilerinizi birkaç dakika içinde kurtaracak, onlara sadece canlılık ve parlaklık değil, her şeyden önce kışın bile görünmeye hazır birçok küçük çiçek verecek, kolayca bulunabilen bir malzemeye ihtiyacınız var .

Gizli içeriği keşfetmeye hazır mısınız ? Sadece mısır nişastası! Evet, bereketli sardunyalara, ortancalara ve orkidelere sahip olmak için , bitkilerinizin zeminine koyacağınız bu tozdan sadece bir çay kaşığı almanız yeterli olacaktır .

Mısır nişastası bir gübre görevi görür ve köklerin daha sağlıklı ve güçlü büyümesine ve yaprakların çiçekleri avlamasına yardımcı olur . Bu teknik çoğunlukla kışın kullanılır: Noel’de bile bitkilerinizin güzel çiçek açan tomurcuklarıyla muhteşem olacağını garanti ediyoruz.

Mısır nişastası potasyum, magnezyum, sodyum ve kalsiyum açısından zengindir . Toprağa bir çay kaşığı döktükten sonra, bitkilerinizi normalde yaptığınız gibi sulayın ve sihri bekleyin: yeşil mücevherleriniz sadece canlı ve parlak olmayacak, aynı zamanda soğukta rengarenk çiçeklerin açtığını göreceksiniz.

Ayrıca, mısır nişastası başka bir önemli işlevi daha yerine getirir: sardunyaları, ortancaları ve orkideleri , genellikle yaprakları kemiren ve bitkiyi hasta eden parazitlerin saldırısından korur .

Ancak, yeşil mücevherlerinizin yıl boyunca sağlıklı ve bereketli olmasına yardımcı olabilecek tek bileşen bu değildir. Aynı işlevi yerine getiren başka bir bileşen daha var: patates nişastasından bahsediyoruz .

Yine, sadece bir çay kaşığı alın ve bitkilerinizin toprağına dökün, ardından mısır nişastasında olduğu gibi normal şekilde sulayın. Ve voilà, bu şekilde bile kışın bile bitkilerinizde açan küçük çiçekleri görebileceksiniz .

Bu nedenle, bitkilerinizin çiçek açamayacağını görürseniz paniğe kapılmayın ve her şeyden önce solmalarını beklemeyin. Bu basit çare ile hayatlarını kurtarabilecek ve tüm yıl boyunca çiçek açtıklarını görebileceksiniz .

Mısır nişastası