Bu yazıda Coca Cola ve bulaşık deterjanının tuhaf kombinasyonunu keşfetmenize yardımcı olacağız: Bu karışım ne işe yarar?

Coca cola ve deterjan

Çoğu zaman görünüşte birbirinden çok farklı olan bazı bileşenler çok faydalı olabilir. Aslında bunların kombinasyonu şaşırtıcı ve tamamen beklenmedik sonuçlara yol açabilir. Bu yazıda birbirinden çok farklı olan ancak bir araya getirildiğinde belirli bir karışım oluşturmada inanılmaz derecede etkili olan iki bileşene odaklanmak istiyoruz.

Evin temizlenmesi, yaşam alanınıza mükemmel bir şekilde bakım yapılmasını sağlamak için yaptığınız günlük görevlerden biridir. Aslında insanlar gün içerisinde evlerinin tüm odalarını mümkün olan en iyi şekilde dezenfekte etmek için çok zaman harcıyorlar. Toz ve kirin evin içine girmesini önlemenin bir yolu.

Aslında birçok kişinin toza alerjisi var. Dolayısıyla iyi temizlenmiş bir ortam, bu tür sorunlarla karşılaşma riskini en aza indirir. Dahası, her zaman mükemmel düzende olan, dezenfekte edilmiş bir ev, kişinin kendine ve başkalarına gösterdiği özen ve saygıyla eş anlamlıdır.

Bu makalede size bazı belirli nesnelerin ve ortamların temizliğinde mükemmel sonuçları garantileyen çok özel iki bileşen göstereceğiz . Hangi malzemelerden bahsediyoruz? Bu prosedürle ilgili tüm detayları ve bu tekniğin ne işe yarayabileceğini öğrenelim. Bilmeniz gereken her şey burada.

Bu iki malzemeyi birleştirin ve benzersiz bir şey elde edin

Ulaşılması en zor alanlar da dahil olmak üzere evin birçok alanı sık sık kirlenir. Aynı şey yaygın olarak kullanılan bazı nesneler için de geçerlidir. Bunlardan bazıları şüphesiz tencerelerdir . Özellikle altları. Sofraya getireceğiniz çeşitli yemeklerin pişirilmesi sırasında alt kısmın sürekli ateşle temas halinde olması nedeniyle aslında lekelenmiş veya yanmış olabilir. Saksıların dibi en iyi nasıl temizlenir ?

Tencerelerin temizlenmesi

Sirke ve karbonat kullanabilir, özel aşındırıcı sünger kullanabilirsiniz. Sonuçlar dikkat çekici olabilir ancak tavalarınızın yeniden parlayıp yeni gibi görünmesi biraz zaman alacaktır.

Ancak bu yazıda size aynı sonucu mümkün olan en kısa sürede elde etmenizi sağlayacak çok özel bir teknik göstermek istiyoruz. Bunu uygulamak için birbirinden çok uzak iki malzemeye ihtiyacınız olacak . Coca Cola içecek ve bulaşık deterjanından bahsediyoruz .

Tek yapmanız gereken bir kase alıp içine bu iki malzemeyi doğru dozlarda koymak. Mucizevi bir karışım elde etmenin tam sürecini ve tavaların dibindeki yanık ve lekeleri çıkarmanın yanı sıra başka hangi amaçlara hizmet edebileceğini keşfedelim . İşte bununla ilgili tüm detaylar.

Coca Cola ve bulaşık deterjanı karışımı: Tencerelerin dibini temizleyin, ancak sadece

Karışımı hazırlamak için bir bardak Coca Cola ile bir bardak bulaşık ve bulaşık deterjanını bir kasede karıştırmanız gerekecek . Daha sonra ayrı bir kap içerisine yarım bardak su , bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı karbonat ilave etmeniz gerekecektir . Ayrıca bu durumda karışımı iyice karıştırmanız gerekecektir. Şimdi başka bir temiz kapta iki çözeltiyi karıştırın. “Son” karışımı elde etmiş olacaksınız.

Coca Cola

Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve karışımı bir sprey kabına koyun . Bu noktada tek yapmanız gereken tencerenizi alıp bu karışımı lekeli veya yanık dip kısmına püskürtmeye başlamak . Daha sonra sünger ve su ile geçiş yaptığınızda yanık lekelerinin çok kolay bir şekilde çıktığını fark edeceksiniz. Bu doğal yağ çözücü sayesinde tavalarınız yeniden yeni gibi olacak.

Ancak bu bileşiği tuvaletinizin içine püskürtmek de oldukça faydalı olacaktır . Bu yağ çözücü aslında tuvalet duvarlarındaki kireç birikimlerini ve lekeleri çıkarmada da çok güçlüdür. Karışımın etki etmesi için birkaç dakika bekletin ve ardından normal süpürgeyle tuvaleti temizlemeye devam edin.

Bu nedenle size gösterdiğimiz teknik, kirli ve yanmış tavaların yağdan arındırılmasında ve tuvaletinizin iç yüzeylerinin etkili bir şekilde temizlenmesinde son derece etkili olacaktır. Görmek inanmaktır.

ev