Bu yöntemle bitkileri neredeyse bir ay boyunca hiç para harcamadan sulayabilirsiniz. Birçok çiftçi bu yöntemi kullanır: Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda göstereceğiz.

Bitkileri Sula

Bahçedeki saksı bitkilerinin suya ihtiyacı vardır. Yaz gelip de yağmurlar kesildiğinde, bunları asla unutmamak gerekir, yoksa ölürler. Sebze ekerseniz, o zaman bitkinin büyümesi ve aynı zamanda lezzetli meyvelere sahip olması için su gerçekten gereklidir.

Tam da bu nedenle , yaklaşık bir ay boyunca bahçenizdeki sebze bitkilerini zahmetsizce ve hiçbir ücret ödemeden sulayabileceğiniz çiftçi yöntemini size göstermek istiyoruz . Onları sulamak için her gün gitmenize gerek kalmayacak, her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ara sıra gidin.

Bitkileri Sula

Aşağıda, bir sonraki paragrafta, size bu yöntemin nasıl uygulanacağına dair her şeyi ayrıntılı olarak göstereceğiz. Evde çok yaygın olan bir eşyayı kullanacağımız için bir şey almanıza gerek kalmayacak . İşte bilmeniz gereken tüm detaylar.

Bir ay boyunca bitkiler nasıl sulanır?

Söylediğimiz gibi, evden uzakta birkaç gün geçirdiğinizde bu yöntem faydalı olabilir. Büyük bir plastik şişeye ihtiyacınız olacak . Şişe ne kadar büyükse, bitkilerinizi o kadar çok sulamazsınız. Şimdi bir keskin kalemle alttan 15 cm ve boyundan 10 cm kadar bir işaret yapın.

Birleştirin ve şişenin bitkiye yerleştirileceği konumu bilmek için bir kılavuz görevi görecek bir iç hat olacaktır. Çizginin biraz altında, alttan yaklaşık 3 inç yukarıda, delmeniz gereken küçük bir nokta yapın. Bunu bir tığ veya ısıtılmış bir iplik ütüsü ile yapabilirsiniz.

Plastik şişeyle sulama - köylü yöntemi

Delik küçük olmalı ve çok büyük olmamalıdır . Bu noktada gidip şişeyi suyla doldurun. Hepsi değil, önceden çizilen çizginin başlangıcına kadar. Şimdi şişeyi kapakla sıkıca kapatın. Şişeyi bitkinin yanına koymanın zamanı geldi.

Şişeyi yere yerleştirmek

Bu yöntemi bahçede kullanabilirsiniz ve şişeyi yerleştirmek için bitkinin yakınına gidip biraz toprak kazmanız gerekir. Şişe daha önceden yapılmış çizginin başlangıç ​​noktasına kadar gömülmelidir . Delik bitkiye bakacak şekilde şişenin yan tarafına bakmayı unutmayın.

Bitkileri bir ay boyunca sulayın

Şimdi tekrar toprakla örtün. Ardından kapağı açın ve şişeyi tamamen doldurun. Şimdi kapağı tekrar kapatın. Şişe kapanır kapanmaz su seviyesi düşmeyi durduracak ve ancak bitkinin isteği üzerine veya toprak kuruduğunda çıkacaktır . Damla damla olacak.

Bu sayede bitkilerinizin her zaman sulanacağından emin olursunuz ve her gün bitkileri sulamaya gitmek gibi bir düşünceniz olmaz.   Bu yöntem özellikle bahçede ekilen sebzeler içindir . Ancak saksı bitkileri için şişe ve ip yöntemi gibi başka yöntemler de vardır.

ev