Bahçeciliği sevenler veya kendilerini evde bazı güzel bitkilerle çevreleyenler, gübrenin ne kadar önemli olduğunu bilirler. Toprağı besinlerle zenginleştirerek, bitkilerin daha iyi, daha hızlı ve her şeyden önce daha güçlü ve sağlıklı büyümesini sağlar.

Piyasada çok çeşitli kimyasal gübreler vardır, ancak bunlar çok pahalıya mal olur ve çevreye zararlıdır. Geçerli alternatif, her zaman olduğu gibi, doğal olanıdır. Aşağıda, bitkilerinize yeni bir hayat verecek evde doğal bir gübrenin nasıl hazırlanacağını adım adım açıklıyoruz.

Bitkiler için doğal gübre: sonunda hepsi gözle görülür şekilde çiçek açacak!

Bitkiler için doğal gübre

Ek olarak, çok az maliyetli bitkiler için mükemmel bir doğal gübre hazırlamak için, sadece suya (ihtiyaca bağlı olarak bir litre veya yarım litre) ve tarım ürünleri satan mağazalarda veya internette satın alabileceğiniz kemik ununa ihtiyacınız vardır.

Kalsiyum ve fosfor bakımından zengin kemik unu, hem saksı bitkileri hem de sebze bahçesi ve bahçesi için bir sağlık ve esenlik iksiri olduğunu kanıtlamaktadır. Bu bileşenin bir çorba kaşığı suya dökün ve iyice çözünmesi için dikkatlice karıştırın. İşte bu: doğal gübre hazır ve zaten kullanılabilir.

Nasıl ve ne zaman kullanılır, ipuçları ve püf noktaları

Doğal gübre

Doğal gübreyi yukarıda belirtildiği gibi hazırladıktan sonra, tek yapmanız gereken üzerindeki bitkileri sulamaktır. Size söylediğimiz gibi, yeşil ve çiçekli, iç ve dış mekan herkes için iyidir. Ayda bir kez veya en fazla 45 günde bir kullanılması önerilir.İdeal olan, onu diğer doğal gübre türleriyle değiştirmek olacaktır. Her durumda, kemik unu önemli faydalı maddeler getirir ve kısa sürede bitkilerinizi daha sağlıklı, daha güçlü ve daha gür göreceksiniz. Ek olarak, büyüme uyarılır ve çiçeklenme de öyle.

Kısacası, düşük maliyetle ve çevreye zarar vermeden şaşırtıcı sonuçlar: Bir gübreden daha fazla ne isteyebilirsiniz? Süpermarketlerde ve çiçekçilerde bulunan, genellikle çok reklamı yapılan ancak çevre üzerinde olumsuz etkileri olmayan kimyasalları unutun. Onları etkili bir şekilde ve herhangi bir kontrendikasyon olmadan değiştirebilecek doğal maddeler vardır.

Az önce önerdiğimiz kemik unu bazlı doğal gübre, bitkilerinize bakacak ve onları daha önce hiç olmadığı gibi göreceksiniz: daha sağlıklı, daha güzel ve sizi suskun bırakmak için çiçek çağlayanlarıyla!