Bu mükemmel ev yapımı mantar ilacını hazırlamak için sadece üç malzeme var: bitkiler güzel ve sağlıklı çiçeklerle size teşekkür edecek.

Genellikle ev bitkilerinin yapraklarında mantar ve parazitler olabilir . Uzmanlar, her bitkinin ve almaları gereken tedavinin farklı olduğu konusunda hemfikirdir. Genel olarak, tamamen doğal bileşenlere güvenebilirsiniz: bir araya geldiklerinde mükemmel bir mantar ilacı haline gelen, yaygın olarak kullanılan üç bileşenden oluşan bir gübre .

Bitkiler için mantar ilacı: güçlü doğal bileşenler

Son zamanlarda gübreler sadece yemek artıkları ile veya doğrudan meyve ve sebze kabukları ile hazırlanmaktadır Aslında, doğal bileşenlerin birçok özelliği vardır, ancak aynı zamanda bitkinin tekrar ayağa kalkmasına yardımcı olabilecek besinler de vardır.

Bitkiler mantarlardan etkilendiğinde, bir araya geldiklerinde hemen kullanılabilecek güçlü bir fungisit haline gelen üç güçlü doğal bileşen devreye girer. Malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 1 baş sarımsak kabuğu ile birlikte
  • 2 yemek kaşığı öğütülmüş tarçın
  • 1 bardak süt
  • 1 litre su
Fungisit için üç bileşen

Üç bileşenin özellikleri özeldir , aslında bitki için bir dizi besin içerirler ve genel olarak mantar veya parazit saldırılarına karşı koyma gücüne sahiptirler. Bitki yeniden güzel, sağlıklı ve rengarenk çiçeklerle dolu hale gelene kadar varlıklarını ortadan kaldıran bir patina oluştururlar.

Mantar ilacı nasıl hazırlanır ve kullanılır?

Mantar öldürücü maddeyi doğal bileşenlerle hazırlamak kolaydır:

  • Sarımsağı alın ve kabuğuyla birlikte tamamen kıyın (litre suya 125 gram)
  • Bir litre su ile tencereye alıp sarımsağı ekleyin.
  • Kapağı takın ve 24 saat yumuşamaya bırakın.

Hemen ardından toz tarçını ekleyin ve hafifçe karıştırın. Sudaki iki bileşenle karışım, ara sıra karıştırarak yaklaşık 30 dakika kaynatılmalıdır.

Karışım soğuduktan sonra, tamamen cam bir kaseye süzün. Bu noktada, bir bardak süt dökün ve üç malzemeyi de karıştırın.

Bitkiler için fungisit

Madde, belirli mantarlara sahip bitkilerde kullanılmaya hazırdır. Bunu yapmak için, sıvıyı bir sprey şişesine koyun, böylece üç bileşenin karışımı doğrudan yapraklara ve gövdeye gider.

Bazı fidanlık yetiştiricileri, karışımı toprağa dökmeyi, bitkiyi beslemek ve mantarı yenmesine yardımcı olacak bir dizi doğal bileşen vermek için iyice sulamayı tercih eder. Her seferinde ne zaman kullanılır? Her zaman, bitki bir mantar veya bakteri tarafından saldırıya uğradığı anda.

Güvenlik için, her zaman belirli bir bitkinin diğer bileşenlerle doğrudan müdahaleye ihtiyacı olup olmadığını teyit edebilecek uzman bir fidanlık görevlisiyle iletişime geçin. Unutulmamalıdır ki sarımsak, tarçın ve süt bitkilere zarar vermez ve zengin özelliklere sahiptir .