Bitkiler için kendin yap mantar ilacı: toksik değildir, ancak etkilidir!

Artık doğa yemyeşil ve çiçek açtığına göre, harika bitkilerimizdeki olası mantarları önlemeyi veya düzeltmeyi düşünmemiz gerekiyor. Çoğalmalarını desteklemek için her zaman korkunç nemdir. Çok yağmur, sulamada çok fazla su ve yeşilliklerimiz hayati maddeleri tüketen ve boğan bu mikroorganizmalar tarafından saldırıya uğrar ve etkilenir.

Piyasada bizi bu sorundan kurtarabilecek geniş bir ürün yelpazesi var, ancak ambalajın üzerinde de okuyabileceğiniz gibi, bunları uyguladığınız alandan 24/48 saat uzaklaşmanız gerekiyor. Küçük çocuklarla veya evcil hayvanlarla yaşıyorsak, sağlıklarına yönelik riskler de bizimkinin iki katıdır. Her halükarda, taşınan kimyasal maddelerin bize ve çevreye toksik ve zararlı olduğu gerçeği devam etmektedir. Doğal ilaçları tercih etmek daha iyidir.

Endüstriyel olanlara kıyasla hafif bir palyatif olabileceklerini düşünüyorsanız, doğru yolda değilsiniz. Bugün göstereceğimiz yöntemler, ilk etapta tarımın ve ancak o zaman süs bitkilerinin gelişmesine izin veren, ancak ekosisteme tamamen saygı duyan bin yıllık bir köylü geleneğine aittir.

Nasıl yapılacağını görelim!

Bitkiler için kendin yap mantar ilacı: toksik değildir, ancak etkilidir!

Süs bitkileri, sebze bahçeleri ve tarım alanları için kendin yap mantar ilacı.

Mantarlar bakteridir ve en güçlü doğal antibakteriyel kabartma tozudur. Basit yardımıyla, bitkilerimizi, ne olursa olsun, herhangi bir tür ve çeşitten, bu zararlıların varlığından ve saldırısından kurtarabileceğimizi söylemeye gerek yok. Sadece bu değil, aynı zamanda ortaya çıkmasını da engelleyebiliriz.

Gerçekten etkili bir mantar ilacı yapmak için şunları yapalım:

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 litre su (musluk suyu veya makarna veya klima suyu gibi atık su)
  • 1 çay kaşığı sıvı nötr doğal sabun
  • 1 x Nebulizatör

Şişeyi suyla doldurun, sıvı versiyonuna tercihen Marsilya’dan kabartma tozu ve sabun ekleyin. Musluğu vidalayın ve kuvvetlice sallayın, ardından yeşilinizin yapraklarına, saplarına ve köklerine püskürtün.

Beyaz sirke de mükemmel bir kovucudur, ancak kabartma tozu ile birleştirilmemelidir, aksi takdirde antibakteriyel yük iptal edilir. Bununla birlikte, limon suyuyla karıştırıldığında aktive olur.

Her ikisini de aşağıdaki miktarlarda saf olarak kullanın:

  • 1 litre sirke
  • 1 tepeleme bardak süzülmüş limon suyu.

Çözeltiyi suyla seyreltmeyin. Karışımı sprey şişesine aktarın ve periyodik olarak bahçe, teras veya sebze bahçesindeki bitkilere püskürtün.

Basit ve etkili, doğal ve toksik olmayan mantar ilacınız, tehlikesiz bir şekilde dışarıda yaşamanıza izin verecektir.

ev