Güçlü bitkilere, çiçeklere ve köklere sahip olmak için özel bir gübre kullanmanın yeterli olduğunu biliyor muydunuz? İşte hangi gübreden bahsediyoruz, nasıl yapılacağını öğrenelim!

Bileşen çiçekleri ve güçlü kökler

Organik gübrelerin bitkilerde kullanımı kesinlikle piyasada bulduklarınızdan daha iyidir, çünkü genellikle çevreye ciddi zararlar verebilecek maddeler içerirler. Sonsuz yemyeşil bitkilere sahip olmak için siyah fasulye, besin bakımından zengin baklagiller ve faydalı özelliklere sahip bir tane hazırlayabilirsiniz. Bu gübrenin nasıl hazırlanacağını ve nasıl kullanılacağını öğrenelim!

Yemyeşil bitkiler

Siyah fasulye: hangi baklagil ailesine aittirler

Baklagiller kategorisine ait olan siyah fasulye, bilimsel adı Phaselous vulgaris’e sahiptir ve oval şekilleri ve siyah ve parlak kabukları ile ayırt edilir, bu da onlara hoş bir estetik etki verir.

Genellikle bu fasulyeler Meksika mutfağı ile ilişkilidir, ancak İtalya’da da yaygındır ve hızlı ve lezzetli tarifler hazırlamak için kullanılırlar.

Bununla birlikte, onları pişirmeden önce, pişirmeyi hızlandırmak ve daha sindirilebilir hale getirmek için en azından bir gece önce ıslatılmaları gerekir. Çok az insan, bitkiler için mükemmel bir gübre hazırlamak için mutfakta olduğu kadar mutfakta da kullanılabileceğini bilir. Siyah fasulyenin bitkiler üzerindeki faydalarını ve organik gübrenin nasıl hazırlanacağını öğrenelim!

Siyah fasulyenin bitkiler için tüm faydaları

Siyah fasulye mükemmel faydalı özelliklere sahiptir, çünkü potasyumkalsiyum, magnezyum, sodyum ve fosfor gibiyüksek kaliteli besinlerin yanı sıra çinko ve selenyum gibi diğer mineralleri de içerirler.

Siyah fasulyenin bitkiler üzerindeki avantajları, içerdiği yüksek dozda besin maddesi göz önüne alındığında, muazzamdır, aslında büyümelerini ve çiçeklenmelerini olumlu yönde etkilerler.

Fasulye, azotu havadan emme ve toprağı daha iyi hale getirmek ve verimi artırmak için etkili gübreye dönüştürme özelliğine sahiptir.

Siyah fasulyenin antifungal ve antibakteriyel özellikleri, zararlıları bitkilerden uzak tutmaya yardımcı olur ve böylece onları ölümlerine neden olabilecek tehlikeli hastalıklardan korur.

Siyah fasulye gübresi içeren toprak, bitkilerin yemyeşil kalmak ve bol miktarda çiçek açmak için emebilecekleri faydalı maddeler bakımından nemli ve zengin kalır.

Barbunya fasulyesi

Çiçekler ve güçlü kökler için siyah fasulye gübresi nasıl yapılır

Temel olarak siyah fasulye içeren etkili bir gübre hazırlama prosedürü basittir. Prosedüre geçmeden önce, siyah fasulye ile gübre hazırlanmasında bir merakın altını çizmek iyidir: onları yemek için onları ıslatmak zorundasınız, gübre elde etmek için bu prosedürü kullanmadan kullanılmaları gerekir, bu nedenle doğrudan çiğ.

Bu şekilde siyah fasulye tüm özelliklerini sağlam tutar ve bitkiler üzerindeki faydalarını arttırır. Organik gübrenin hazırlanması için yapmanız gerekenler:

  • Miksere iki çorba kaşığı siyah fasulye koyun;
  • Düğmeye basın ve her şeyi iyice doğrayın;
  • Plastik bir kaba toz transferi olduğunda;
  • Bir litre su ekleyin ve bir kürdan ile karıştırın;
  • Karışımı eleyin ve başka bir kaba aktarın.

Kullanmanız gereken şey, kalıntılardan arındırılmış olarak elde edilen sıvıdır. Bu noktada, elde edilen çözeltiyi kullanmak için travasala bir sprey şişesinde ve sonunda bitkilerde kullanabilirsiniz. Bitkileri iyice beslemek ve uzun süre güçlü kalmak için yeterli besin maddesine sahip olduklarından emin olmak için organik gübre püskürtün.

Gördüğümüz gibi, siyah fasulye gibi ortak bir bileşen kullanarak organik bir gübre hazırlamak basit ve aynı zamanda ekonomiktir. Aslında, siyah fasulyenin ihmal edilebilir bir maliyeti vardır ve bulunması da kolaydır, ancak onları her zaman kullanılabilir hale getirmek için bahçemizde de yetiştirebiliriz.

Gübreyi birkaç dakika içinde hazırlayabilir ve pahalı ve genellikle etkisiz bir tane satın almak için mağazaya koşmak zorunda kalmadan bitkileri beslemek için kullanabilirsiniz.  Organik gübre doğaldır ve bitkilerinize, hatta şu andan itibaren başarıyla büyüyebileceğiniz orkideler gibi en hassas olanlara bile zarar vermeden hareket eder!

ev