Bitkiler, suyu unutun, onları böyle sulayın: Olanlar mucizevi

Mutfaktaki birçok temel gıdanın bitkilerimizin bakımı ve korunması için de mükemmel olduğu iyi bilinmektedir.

Beyaz sirke bir istisna değildir . Bu ürün aslında bitkileri böceklerden ve kapabilecekleri her türlü hastalıktan korur.

Buna ek olarak, elma sirkesi bitkileri elementlerden korur . Kısacası, onu kullanmak sadece en sevdiğiniz bitkilere fayda sağlayacaktır.

Hemen, özellikle nasıl kullanılması gerektiğini ve ne için olduğunu görelim.

Bitkiler, suyu unutun: onları böyle sulayın: olan şey mucizevi

Bitkiler, suyu unutun: onları böyle sulayın, olan şey mucizevi

Beyaz sirkenin çiçekleri taze tutma özelliği var mı?

İyi evet! Beyaz sirke, bahçe aletlerinde bulunan oksidi ortadan kaldırmanın yanı sıra (sadece birkaç saat sirkeye batırın), çiçekleri kesilse bile çok daha uzun süre taze tutar. Bir su kabına bir çay kaşığı şeker ve iki yemek kaşığı sirke dökün ve işiniz bitti.

Bunun yerine bitkiyi sulamak için bir litre suya bir çay kaşığı sirke eklememiz yeterli . Bu şekilde küf oluşumunu engelleyebileceğiz.

Öte yandan, kurumuş yaprakları yok etmek istiyorsak , yapraklara püskürtmeniz yeterli olacaktır.

Toprağın pH’ını düzenlemeyi başarıyor mu?

Evet, sirke ayrıca toprağın pH’ını düzenlemeye yardımcı olur . Bu özellik, her şeyden önce gardenyalar, ficus elastika ve ortancalar gibi bitkilere, dolayısıyla asidofilik bitkilere yardımcı olur .

Vazgeçilmez beyaz sirkemiz bitkilere başka ne gibi faydalar sağlayabilir?

Bu sıvı faydalı özelliklere sahiptir ve kullandığımız tüm malzemeleri dezenfekte etmeyi başarır. Sirke, yaprakları gün içinde birikebilecek tozlardan arındırmak için de birebirdir . Mikrofiber bir bezi bir ölçü sirke ve iki ölçü sudan oluşan karışımla ıslatıp yapraklara silmeniz yeterli. Çok parlak olacaklar!

Öte yandan, tohumlarımızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde çimlenmesini istiyorsak , onları bir gece boyunca bir kase suya batırmamız yeterli. Suya 5 ila 8 damla beyaz sirke eklediğinizden emin olun . Tohumlar kısa sürede filizlenecektir.

Bitirmeden önce, aynı daireyi kedi ve köpeklerle paylaşanların işine yarayacak küçük bir sır vereceğim.

Sirke aynı zamanda dört ayaklı dostlarımızı uzak tutma işlevine de sahiptir . Tek yapmanız gereken saksıların yanına önceden sirke batırılmış bir bez koymak . Onlar için dayanılmaz olan koku, onları bir anda uzaklaştıracaktır.

İyi işti millet.

ev