Kahve telvesi, bitkilerinizi beslemek ve kısa sürede bereketli bir bahçeye sahip olmak için bunları nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

DIY bahçe gübresi kahve telvesi

Nihayet bahar geldi ve beraberinde kış budamasından sonra güzel ve bereketli bahçemizi tekrar görme arzusu da geldi .

Özellikle bahçıvanlar, bahar geldiğinde bitkilerimizi gübrelemenin , güzel ve bereketli büyümelerine ve bol çiçek açmalarına yardımcı olmanın ve böylece bize imrenilecek bir bahçe vermenin ne kadar önemli olduğunu bilirler.

Piyasada , örneğin çiçekli bitkiler, meyve bitkileri, asidofilik bitkiler veya orkideler için özel olan hem sıvı hem de granül gübrelerin birçok türü vardır. Yine de çoğu kişi, özel mağazalardan satın alınan ürünlere gıpta edilecek hiçbir yanı olmayan ve yalnızca kendi hurdalarımızla yapabileceğimiz çok daha ucuz, kendin yap gübreleri kolaylıkla üretebileceğimizin farkında değil.

Ama kendin yap gübreler nasıl oluşturulur ? Pek çok gıda atığı, bitkileriniz için mükemmel gübreler olabilir ve bunlardan biri de kahve telvesidir . Bunları kullanmak gerçekten düşündüğünüzden çok daha kolay olacak, işte böyle.

Kendin yap gübre? Kahve telvesi kullanın!

DIY bahçe gübresi kahve telvesi

Kendin yap gübre oluşturmanın en basit yollarından biri , güzel ve sağlıklı büyümek için gereken tüm besinler açısından zengin, bitkilerimiz için mükemmel bir kompost olan kahve telvesi kullanmaktır .

Nasıl kullanılır? Sadece kahve telvesini alın ve doğrudan yerde ufalayın veya bir litre suya ekleyerek bitkilerimizi sulamaya geldiğinde onlara verin. Bu şekilde hiçbir ücret ödemeden mükemmel bir gübre oluşturmuş olacağız !

Ancak kahve telvesi, bitkilerimiz için besin elde edebileceğimiz tek besin atığı değildir.

Örneğin, muz kabukları bile mükemmel bir doğal gübredir, suyla bir kavanozda yumuşatılır ve bununla yaklaşık iki hafta sonra bitkilerimizi sulayabiliriz.

Diğer meyve ve sebze artıkları da doğrudan toprağa veya ufalanmış yumurta kabuklarına yerleştirilmek üzere çok faydalıdır , bu da salyangozları uzak tutmaya yardımcı olur!

DIY bahçe gübresi kahve telvesi

O zaman ev kompostunuz varsa , elde edilen ürünü hiçbir masraf yapmadan sağlıklı ve doğal bir şekilde bahçenizi gübrelemek için kullanabileceğinizi zaten bileceksiniz . Kendin yap gübreleri kullanarak, bitkilerinizin gittikçe daha bereketli olacağını ve size gerçekten imrenilecek bir bahçe verdiğini göreceksiniz!

ev