Akarlardan bahsettiğimizde kesinlikle bitkilerimize zarar verebilecek parazitlerden bahsediyoruz. Dolayısıyla ondan kurtulma ihtiyacı gerçekten büyük olabilir. Nasıl yapılır? Sonunda kelimeyi yeterince söylemek ve tekrar nefes almaya başlamak için çeşitli yararlı püf noktalarını keşfetmek için aşağıdaki okumaya devam edin.

bitkilerdeki akarlar

Bitkiler günlük yaşamımızın bir parçasıdır: Onlara bakmak bizim görevimizdir ve bu aynı zamanda onları yalnızca sorun ve hastalıklara neden olabilecek parazitlerin olası saldırılarından uzak tutmak anlamına da gelir.

Bu konu ilginizi çekiyorsa aşağıdakileri okumaya devam edin çünkü bazı durumlarda sürdürülemez olan bu durumu düzeltmenin farklı yollarını size anlatacağız.

Bitkiler ve karşılaşabilecekleri riskler

Bitkileri seviyorsanız ve onlara gerçekten bakmak istiyorsanız, gerçek bir tehlike oluşturabilecek parazit ve akarların saldırıları da dahil olmak üzere birçok şeye dikkat etmeniz gerekir.

akarlar

Her şeyden önce, küçük kırmızı ve sarı örümceklere biraz dikkat edilmelidir : Gerçekten en çok korkulan örümcekler gibi görünüyorlar, çünkü domates gibi çeşitli mahsullere ve bitkilere saldırmak için vakit kaybetmiyorlar.

Bunun ne zaman gerçekleştiğini nasıl anlayacağınızı bilmek kesinlikle önemlidir, ama nasıl?

Akarların, sizin de çok iyi bildiğiniz gibi, çok küçük olduklarını ve ağız kısımları aracılığıyla bitki özsuyuyla beslenme eğiliminde olduklarını söyleyerek başlayalım .

Ürediklerinde fark edilmeleri gerçekten zordur çünkü üretilen yumurtalar çok küçük olduğundan görülemez bile.

Daha önce de belirtildiği gibi, en kötü akarlar arasında küçük sarı ve kırmızı örümcekler ve eriofitler vardır .

İlkinin avı sert çekirdekli meyve bitkileri, elma ağaçları, armutlar vb. gibi görünüyor.

Seralar kesinlikle en çok etkilenen mahsuller arasında yer alıyor : Sonuçta akarlar, yüksek sıcaklık nedeniyle sürekli olarak gelişiyor .

Saldırıları nasıl tanınır ve nasıl ortadan kaldırılır

Peki onların saldırılarını nasıl tanıyabiliriz? Özellikle ilk aşamada zor ve nedenini de söyledik: çok küçükler.

akarlar

Ancak geniş açıdan bakmanın bir yolu var: Yaprakların arkasına bakın.

Küçük kırmızı veya sarı noktalar fark ettiniz mi? Elbette o zaman saldırıya geçiyorlar.

Daha güçlü bir aşamadaysanız, yaprağın ön kısmında sarı bir renk fark edeceksiniz ve yapraklar kuru görünmelidir, çünkü bu akarlar onları özsuyundan mahrum bırakır.

Ondan nasıl kurtulurum?

Bu zararlıların ısıya ihtiyacı varsa bitkilerinizi sulamayı deneyebilirsiniz . Bu şekilde yumurtalar ölecektir ancak bu konuda bunun bitki hastalıklarına neden olabileceğini de söylemek gerekir.

Bu nedenle belki de bu yöntemden kaçınmak ve özellikle kırmızı örümcek yumurtalarını yok etmek için uygun olan Zetor veya Borneo gibi böcek ilaçlarını kullanmak uygun olacaktır .

Başka bir alternatif de olabilir: Bu tür akarlara karşı bir tür koruma oluşturmak için Naturalis, Bonero PFnPE gibi mantarlarla akarlarla savaşmak.

Üstelik bir düşünün, bazı böcekler bile onlarla savaşabiliyor: Yumurta yiyebilen uğur böceğini örnek alalım . Kısaca çeşitli alternatiflerden bahsediyoruz; Size en çok ilham vereni seçmek size kalmış.

ev