Bu yüzden pek çok kişi bitkilere hidrojen peroksit koyuyor. Çare şaşırtıcı ve herhangi bir çalı ile işe yarayacak.

Bitkilerde hidrojen peroksit

Bugün , bahçecilik ve süs bitkileri konusunda tutkulu olan bazı etkileyicilere göre, bitkilere neden hidrojen peroksit eklemeniz gerektiğini açıklıyoruz .

Her zaman gür ve yeşil bitkiler, nasıl yapılır

Bitkilerinizin her zaman gür ve yeşil kalmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz pek çok numara var . Her şeyden önce, her yeni bitki satın aldığınızda, ona mükemmel bir şekilde bakmak için söz konusu bitkinin özelliklerini okuyun.

Her bitkinin belirli miktarda ışığa, suya, neme, gölgeye, gübreye vb. ihtiyacı vardır. Bu nedenle, bunu belgeledikten sonra, bitkinize büyütülecek bir çocukmuş gibi bakmak için yeşil rutininizi değiştirebilirsiniz .

Yaprak dökmeyen bitkiler

Ayrıca kuru dalları ve yaprakları zamanı geldiğinde budamaya özen gösterin ; Bitkiler biraz saç gibidir: zamanı geldiğinde, gövdenin güçlenmesi ve güçlenmesi için onları kesmeniz gerekir.

Yaprakların zaman zaman temizlenmesi de çok önemlidir . Birçok kişinin düşündüğünün aksine yapraklar asla sulanmamalıdır. Ancak her halükarda yağmur mevsimini takip eden dönemde  rüzgarın  veya kireçtaşının bıraktığı kir ve tozun giderilmesi için temizlenmelidir .

Bu sayede bitkimizin daha rahat ve etkin nefes almasını sağlayacağız . Çoğu zaman yeşil parmak sevenler ve meraklılar tarafından gözden kaçan bu yönü hafife almayın.

Ancak fabrikamızın en ince detayına kadar özen göstersek de bazen farkında olmadan gözden kaçırdığımız noktalar olabiliyor. Aşağıda, insanların sıklıkla şikayet ettiği sorunlardan birinin ne olduğunu ve her şeyden önce neden hidrojen peroksit kullanımıyla çözülebileceğini açıklıyoruz .

Bitkilere neden hidrojen peroksit eklenir?

Birçoğu bitkilere hidrojen peroksit ekliyor . Özellikle, bu çözüm, toprağa ekilmemiş, ancak sürekli olarak suya batırılmış olan tüm bitkiler için geçerli olacaktır.

Bazen bu bitkiler suyu renklendirme ve sarımsı veya yeşilimsi hale getirme eğilimindedir. Hidrojen peroksit ilacı ile ise suyun her zaman temiz kalmasını sağlayacaksınız. Böylece suyu çıplak gözle görünür kılan tüm o şeffaf vazolarda göze hoş gelecek.

Bitkilerde hidrojen peroksit

Tek yapmanız gereken birkaç damla hidrojen peroksit alıp vazonuza dökmek. Şimdi vazoyu temiz suyla doldurun ve bitkinizin köklerini daldırın.

Doğal olarak, suyun bir süre sonra değiştirilmesi gerekecektir. Ancak her halükarda bu yöntemle, su kasanızın içinde kalacağı süre boyunca her zaman berrak ve şeffaf olacaktır. Hidrojen peroksitin ağartma özellikleri, aslında suyun beyaz kalmasını ve yapraklar veya köklerle temas ederek verilen diğer renkleri almamasını sağlar.