Bitkileri sulamak, sağlıklı, güçlü ve yemyeşil büyümeleri için gerekli olduğu kadar basittir. Su olmadan ve doğru beslenme olmadan, bitkiler ve çiçekler yaşayamazlar. Açıkçası her türün kendi ihtiyaçları vardır, ancak hepsi, az ya da çok, sulanmalıdır. Genellikle faydalı maddelerle zenginleştirmek için suya kimyasal gübreler eklenir, ancak doğal olanları kullanmak daha iyi olur.Kimya etkilidir ancak çevreye düşmandır, bilirsiniz, aşağıda önerdiğimiz sıvı sonuçlar açısından daha iyidir ve tamamen doğal olduğu için kirletmez. Pahalı? Ondan uzak!

Size hiçbir maliyeti olmayan ve bugün kullanmaya başlamanız gereken bitkiler için en önemli sıvının ne olduğunu söylüyoruz!

Bitkileri suyla yeterince sulayın: Bu doğal sıvıdır ve sağlıklı, güçlü ve yemyeşil olmaları için hiçbir ücret ödemeden

Bitkilerde pirinç suyu

Ev bitkilerini sulamak için sudan daha iyi bir sıvı vardır. Aslında, aynı zamanda su bazlıdır, ancak değerli bir ilaveyle. Pirinç pişirme suyundan bahsediyoruz, sadece genellikle lavaboya attığımız su, çünkü işe yaramaz olduğunu düşünüyoruz. Hiçbir şey gerçeklerden daha uzak olamazdı!

Hem yeşil hem de çiçekli tüm bitkiler için mükemmel bir doğal gübredir ve hiçbir maliyeti yoktur! Potasyum ve magnezyum, karbonhidrat ve nişasta gibi mineral tuzları bakımından zengin olan pirinç pişirme suyu, evin yeşilini besler ve nemlendirir. Deneyin ve kısa sürede bitkilerinize getireceği refaha hayran kalacaksınız.

Yemyeşil ve sağlıklı bitkiler, onları bu sıvı ile sulayın – güzel olacaklar!

Bitkilerde pirinç suyu

Bu nedenle, pirinç pişirirken, suyu atmamayı ve iç veya dış dairenizin yeşilliklerine bakmak için kullanmayı unutmayın. İdeal olan, bu sıvıyı haftada üç kez, değerli olduğu kadar ucuz ve basit kullanmak olacaktır.Yaz aylarında, bitkileri sabahın erken saatlerinde veya gün batımında (asla kavurucu güneşin altında değil) sulamak daha iyidir, bu nedenle buharlaşma daha az olacak ve pirinç suyunun besinleri toprakta daha uzun süre kalabilir ve sabitlenebilir. Tabii ki, pişirme suyuna tuz eklenmemelidir, aksi takdirde ters ve zararlı etkiler olacaktır.

Gördüğünüz gibi, kimyasal gübrelere para harcamaya gerek yok, çünkü bitkilere uzun ömür garanti etmek için ihtiyacımız olan şeylere zaten sahibiz. Ve avantajları çoktur. Her şeyden önce, doğal maddelerin ne bizim için ne de çevremizdeki çevre için kontrendikasyonları yoktur ve daha sonra hiçbir maliyeti yoktur. Ayrıca, aksi takdirde atacağımız bir şeyi geri dönüştürdüğümüzü ve bahçecilikte bile kendin yap’ın önemini anlamak için başka bir şey eklememize gerek olmadığını varsayalım.