Tarçın dünyada en çok kullanılan baharatlardan biridir. Sağlık ve güzellik için birçok özelliği vardır, ancak çok az insan bunun bahçecilik için de çok faydalı olduğunu bilir.

Tarçın tozu, bahçedeki çeşitli sorunları tedavi etmek için çok faydalıdır. Gerçekten de, bitkileri koruyan mükemmel bir doğal mantar ilacıdır. Nasıl kullanılacağını görelim!

Böcekler

Tarçın, karıncalar , sinekler ve diğer böcekler üzerinde kovucu bir etkiye sahiptir  . Onları uzak tutmak için bitkinin etrafına tarçın serpin.

Mantarlar

 Büyümesini ve çoğalmasını önlemek için bitki mantarı veya  küfü  üzerine tarçın tozu serpin  . Daha iyi sonuçlar için saksı toprağına da serpebilirsiniz.

bitki kesimi

kırıntı

Çelikler ekiyorsanız, kimyasal kullanmayın.

Köklemek istediğiniz kesimlerin yüksekliğindeki gövdeye öğütülmüş tarçın ekleyin.

Bahçede öğütülmüş tarçın için başka kullanımlar nelerdir?

1. Doğal bir gübre olarak, çiçek yetiştirmek için bir gül kesimi yapmanız gerekiyorsa, kesimin üzerine biraz tarçın koyun, büyümesine ve çiçek açmasına yardımcı olacaktır. ( Diğer bitkilerden yapılan kesimler için de kullanabilirsiniz.)

2. Sebzelerin sağlıklı büyümesi için biraz  tarçın   tozu ekleyin.

3. Bitkilerinizin zarar görmüş yapraklarını iyileştirmek için yapraklara biraz tarçın tozu serpin, hızlı büyümesine yardımcı olacaktır.

4. Bitkilerin etrafına biraz tarçın serpmek kokusu nedeniyle sivrisinekleri ve diğer böcekleri uzak tutacaktır.

bir kaşık tarçın

5. Çoğu bahçıvan tohum çimlenmesinin kolay olmadığını bilir, ancak mantar önleyici özellikleriyle tarçın serpmek fidelerin hastalıksız büyümesine yardımcı olur.

6. Mantarların büyümemesi için bahçenize biraz tarçın serpin, çünkü mantar önleyici özellikleri onları uzak tutar.

7. Bahçenizdeki karınca gibi haşereleri kovmak ve kontrol altına almak için yaygın olarak bulundukları yerlere biraz tarçın serpin, kokusu onları uzak tutar.