Press ESC to close

Bitkilerinize saldıran kokinealleri yok etmek için sihir numarası

Bahçeniz pul böcekleri tarafından istila edildi mi? Bu küçük parazit böcekleri yok etmek için kimyasal kullanmaya gerek yok. Çevrenize zarar vermelerini önlemek için bu doğal yöntemi uygulamanız yeterlidir. Size her şeyi anlatıyoruz.

Bahçedeki unlu bitleri yok etmek için hangi tedavi ve doğal ürün?

Limon ağaçları, elma ağaçları, incir ağaçları ve armut ağaçları gibi meyve ağaçlarının yanı sıra iç mekan bitkilerinde de geçişlerinin izlerini bırakmayı severler. Evet, gerçekten de mealybugs. Bitkinizin kabuğunun bir parçası gibi görünen kabuklu, unlu veya kalkan gibi küçük kahverengi, beyaz veya şeffaf tümseklerden kurtulmak o kadar da zor değil. Lideri takip edin !

 Kastilya sabunu ve neem yağı ile beyaz pul böceklerini kalıcı olarak nasıl yok edebilirim?

Kastilya sabunu 1

Gerçek bitki severler bunu tanıyacaktır: Neem yağı genellikle kabuklu böceklerin istila ettiği bitkilerde böcek ilacı olarak kullanılır. Ne için ? Neem tohumlarından ekstrakte edilen bu ürün, solunum sistemlerini bloke ederek unlu bitlerle etkili bir şekilde savaşır. Kastilya sabunu gibi bir sıvı sabunla karıştırılan bu parazitler, geçirimsiz bir sabun tabakasına hapsolur ve boğularak ölür.

Doğrudan istila edilmiş bitkilerin yapraklarına uygulanacak doğal bir tedaviyi şu şekilde hazırlayabilirsiniz:

 1. 2 çay kaşığı sıvı sabunu (kastil sabunu veya potasyum sabunu) 2 yemek kaşığı Neem yağını 3,5 litre ılık suyla dolu bir kapta karıştırın.
 2. Ardından kovucu solüsyonu bir sprey şişesinde çalkalayın.
 3. İstila edilmiş bitkilere püskürtün ve bu zararlılardan kurtulun!

Başka bir benzer ipucu:

 1. 50 g Marsilya sabunu talaşını veya Kastilya sabununu 350 ml sıcak suda eritin.
 2. Sıvı bir solüsyon elde ettikten sonra bu sabunlu suya bir sünger veya bez batırın.
 3. Ardından bezi istila edilmiş bitkinin yapraklarının üzerinden geçirin.

Sonuç hemen!

Doğal olarak pul böceklerinden nasıl kurtulurum? Diğer kullanışlı ipuçları

Anlayacağınız gibi unlu bitler, bahçe bitkilerine çok fazla zarar veren zararlı böceklerdir. Doğal ve zahmetsizce üstesinden gelmek için sizin için birkaç etkili yol seçtik.

Sarımsaklı et böceklerinden nasıl kurtulurum?

soyulmuş sarımsak

Sarımsağın keskin kokusunun pek çok istenmeyen paraziti uzaklaştırabildiği bir sır değil. Bahçenizde unlu bitlere karşı çare olarak kullanırsanız ne olur? Tek yapmanız gereken aşağıdaki malzemeleri bir sprey şişesinde karıştırmak:

 • 1 litre su
 • 4 ila 5 diş ince rendelenmiş sarımsak
 • 1 yemek kaşığı biyolojik olarak parçalanabilen sıvı sabun (sabunlaştırılmış bitkisel yağlardan yapılan sabunlar: Marsilya sabunu, Kastilya sabunu veya hindistancevizi yağından yapılan sabun)

Malzemeleri karıştırdıktan sonra:

 1. İstila edilmiş bitkilerin gövdelerini eski bir diş fırçasıyla iyice fırçalamak için zaman ayırın veya bitkilerden gevşetmek için güçlü bir su akışı kullanın.
 2. Daha sonra bu doğal tedaviyi hastalıklı bitkilerin yapraklarına ve gövdelerine püskürtün.

Sabun ve sarımsak, kabuklu böceklerden kurtulmanıza ve gelecekteki istilayı önlemenize yardımcı olacaktır. Bitkiye 4 günde bir böcek ilacı spreyinizi püskürtmekten çekinmeyin.

Sarımsak bir süper gıdadan daha fazlası, değil mi?

Doğal iki atomlu toprak ile kokineal nasıl tedavi edilir?

Biliyor musun ? Diyatomlu toprak, bahçe unlu böceğini yok etmede eşit derecede etkilidir. Bunu yapmak için, unlu böceğin bulaştığı bitkiye doğrudan bu ürünü serpin veya bir sprey solüsyonu elde etmek için suyla karıştırın.

Bu doğal pestisit, hafif aşındırıcı özelliği sayesinde bu haşereleri öldürecektir. Diyatomlu toprak, dehidrasyona ve dolayısıyla bu parazitlerin tamamen ortadan kaldırılmasına neden olur. Önleyici bir önlem olarak bitkilerinizin çevresine ve taban seviyesinde uygulamaktan çekinmeyiniz.

İki atomlu toprağın toksik olmadığını ve çevre için tehlike oluşturmadığını unutmayın.

Ölçekli böceklerden nasıl kurtulurum? Siyah sabun ve yağ bazlı ilaç

Bir kaşık zeytinyağı

Bahçedeki unlu bitlerle mücadelede iki temel ürüne ekleyerek siyah sabun bazlı doğal bir tedavi tarifini de kullanabilirsiniz. Bu zararlıları ortadan kaldırırken bitkinizin yapraklarını temizlemek için şunlara ihtiyacınız olacak:

 • 1 çay kaşığı zeytinyağı veya bitkisel yağ
 • 1 çay kaşığı siyah sabun
 • 1 litre su

Her şeyi bir sprey şişesine dökün ve iyice karıştırın! Ardından bitkilerinizi ilaçlayın ve bu işlemi tekrarlamak için bir hafta bekleyin. Orkideleri ve diğer iç mekan bitkilerini temizlemek için idealdir.

Unlu böcekler, larvalar ve yumurtlayan yumurtalar, yeşilliklerinden sihirli bir şekilde kaybolacak!

Sürtme alkolü ile ölçek böcekleri nasıl kontrol edilir?

Tek başına ovma alkolü, pul böceklerini yok etmede etkili olabilir . Bu onları bitkilerinizden uzaklaştıracak ve ilerlemelerini engelleyecektir.

 1.  1 kısım tuvalet ispirtosunu 7 kısım su ile bir sprey şişesinde karıştırın
 2. Temiz bir bezi bu çözeltiye batırın.
 3. Bu istenmeyen zararlıları gevşetmek için yaprakları ve sapları bu böcek ilacı ile ovun.
 4. Temiz su ile durulamadan önce birkaç dakika bekletin. Nikel!

Dikkat ! Bitkinin büyümesine zarar verme riskiyle bu çözümü kötüye kullanmayın.

Pul böceklerini ortadan kaldırmak için doğal ipuçlarımızı denemek ister misiniz? Size kalmış… Hızlı ve uygun tedavinin bahçenizdeki veya evinizdeki diğer bitkilerden bulaşmayı önleyebileceğini unutmayın.