Press ESC to close

Bitkilerinizi hızla büyütmek için dahiyane numara

Alüminyum folyo, çoğu mutfakta yaygın olarak bulunan çok pratik bir öğedir. Farklı şekillerde kullanılabilir, ancak esas olarak gıdaları en iyi şekilde korumak için kullanılır. Ancak çok az insan aynı nesnenin çöpe atmak yerine bahçecilikte kullanılmak üzere geri dönüştürülebileceğinin farkındadır. Nasıl kullanılacağını öğrenelim!

Tohumları büyütmek için folyoyu kullanın

alüminyum001

Folyo, hem yeni fideler hem de halihazırda olgunlaşmış bahçeler için etkili bir şekilde kullanılabilir. Bu tekniğin kurulumu çok basittir: Başlamak için, seçtiğiniz bir tencereyi alın ve altını yeterince büyük bir alüminyum folyo tabakasıyla kaplayın. Saksının dibi kapatıldıktan sonra toprak ekleyebilir ve tohumlarınızı ekebilirsiniz.
Bu numara, topraktaki tohumların gelişimini büyük ölçüde destekleyen ısıyı etkili bir şekilde tutar. Bu nedenle , örneğin hıyar fidelerinizin daha hızlı büyüdüğünü fark edeceksiniz  .

Alüminyum folyo kullanımı sayesinde bahçenizi korumak için diğer ipuçları

Bir bahçe

Sebze bahçesi olanlar için,   yokluğunda hayvanların veya haşerelerin meyve ve tohumlarla beslenerek bitkilerinize zarar verdiğini görmek genellikle hayal kırıklığı yaratır. Neyse ki, bu haşereleri savuşturmanın basit bir çaresi var: geri dönüştürülmüş alüminyum folyo kullanmak.
Korumak istediğiniz bitkilerin yanına folyo parçaları yerleştirmek, güneş ışınlarıyla bu hayvanları korkutacak ve bahçenizi terk etmelerine neden olacak ışık yansımaları oluşturacaktır. Korunacak alanın yakınına bir ip ile bir parça alüminyum folyo tutturmanız yeterlidir.

 

Kuşları korkut

Kuşlar doğal olarak parlak ve gürültülü şeylerden korkarlar. Evinizde meyve ağaçları varsa, dallara dar alüminyum folyo şeritler bağlayarak onları korumak kolaydır. Caydırıcı etkiyi artırmak için keçeli kalem kullanarak kağıda korkunç gözler de çizebilirsiniz. Bu hile basittir ve iyi sonuçları garanti eder.

Kemirgenleri avla

Sebze bahçenize yeni ektiğiniz tohumlara küçük hayvanların saldırmasını önlemek için saksıların üzerini alüminyum folyo ile kapatmanız etkili olabilir. Aynı yansıyan ışık ilkesini kullanarak hayvanları dışarıda tutacak ve bahçenizi koruyacaktır. Meyve ağaçları için, gövdeyi alüminyum folyo ile kaplamak, meyveyi veya genç sürgünleri kemirgenlerden korumak için de faydalı olabilir. Gövdeyi sarmak için yeterince büyük yaprakları kesin, ardından ipler veya plastik bağlarla sabitleyin.

 

geyik püskürtmek

Ağaçları çitle ayırmak bazen yeterli olmuyor. Uzun bacakları genç ağaçlara kolayca ulaşabilir. Ağacın gövdesinin etrafına en az 50 cm yükseklikte geniş bir alüminyum folyo şeridi sarın.

Sincapları ve tavşanları uzak tutun

 Bahçeye asılan alüminyum folyo toplar  da ışığı yakalar, göz kırpma sincapları ve tavşanları korkutma eğilimindedir.