Güzel bitkilere sahip olmak için yaprakların güzel ve parlak olması önemlidir. Bunun için herhangi bir kimyasala ihtiyacınız yok çünkü doğal hileler size yardımcı olabilir. Bu teknikler size harika sonuçlar verecektir.

Toz biriktiren yaprakları etkili bir şekilde temizlemek gerekiyorsa, neden onlara doğal olarak parlaklık ve parlaklık kazandırmıyorsunuz? Doğal ürünlerle yapılan bu teknikler, güzel bir parlaklık dokunuşu getirirken kiri temizlemenizi sağlayacak!

Bahçecilik: Bitkilerinizi doğal ipuçlarıyla nasıl parlatabilirsiniz?

Bitki bakımı deyince aklımıza genellikle sulama gelir. Sadece  bitki yapraklarına özen göstermek  de evimizde ve bahçemizde fark yaratmak için gereklidir. Kimyasal kullanmadan parlaklıklarını geri kazandırabilirsiniz. Toza veda edebilir, parlak ve sağlıklı yapraklar bulabilirsiniz. Bu 4 adımlı teknik ve bu doğal ipuçları müthiş!

su bitkisi

1- İlk adım tozdan kurtulmak

Bitkilerinizin yapraklarını parlatacak bu kılavuz dahiceyse, bunun nedeni ona zarar vermeden parlaklık vermesidir. Bitkinizi su dolu bir sprey şişesiyle  veya bahçenizdeyse hortumla temizleyin . Yapraklarınıza zarar vermemek için hassas olmanız önemlidir. Ardından fazla suyu çıkarmak için ileri geri sallayın.

kapalı yeşil bitkiler

2- İkinci adım bitkilerinizi korumaya hizmet edecek

Bitkilerinizi yıkadıktan sonra suyun onlara zarar vermemesi şarttır. Kuru bir mikrofiber bez kullanarak  , yaprakları solmamaları için silin . Bu alışkanlık onları uzun süre bozulmadan tutmak için gereklidir.

çok yıllık

3- Bu hareket yeşilliklerinizi parlatacak

Bitkilerinizi durulayıp kuruttuktan sonra sıra onları ışıl ışıl yapmaya geldi. Yağlıysa ve çok kir biriktirmişse, su ve sabunu bir kapta karıştırmak ve bu solüsyona bir bez batırmak gerekecektir. Yaprakları onunla silin ve orijinal parlaklığını geri kazanacaktır . Her şeyden önce, bu ipucu    yaprak yiyen haşereler gibi haşerelerle savaşır. Bitkinizde sarımsı lekeler varsa, onlara zarar vermemek için tamamen farklı bir numara kullanmanız gerekecektir. Sadece limon suyu veya birkaç damla beyaz sirke ile silin. Bu bileşenler, yapraklara zarar vermeyen etkili kireç sökücülerdir.

Parlatıcı bitki

4- Son dokunuş, yeni bir ışıltı dokunuşu katacak

Yaprakların kuruması için saksılarınızı oldukça aydınlık bir yere koyun. Çok güneşli bir alan sararmasına neden olabilir. Biraz hava, su kalıntılarını ortadan kaldırmalarına izin verecektir. Mükemmeliyetçiyseniz ve yapraklarınıza parlak bir etki vermek istiyorsanız  , bitkinin yeni gibi görünmesini sağlamak için küçük bir damla mineral yağ ekleyin.

Bitkilerinizi parlatmak için diğer ipuçları

Yapraklarınızı parlatmak için sabunlu su, limon suyu, beyaz sirke ve hatta mineral yağ uygulamasından başka hareketler de var! Böylece, diğer iki bileşen  , bitkileriniz için doğal bir vernik görevi görecektir.

lezzetli

– Seyreltilmiş süt

Suyla karıştırılmış süt ürünü, parlak, temiz yaprakları yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, biraz süt ekleyeceğiniz su ile bir sprey şişesini yarısına kadar doldurun. Bu son bileşen, yapraklara daha fazla sağlık veren proteinler içerir. Haftada bir kez püskürtün ve silin.

– Muz kabukları

Kompost yapmak için kullanılan  bu bileşen, yeşil bitkilerinizin parlaklığını geri kazandırmak için de müthiş. Bundan yararlanmak için, kabuğun iç tarafını yapraklara hafifçe ovalayın ve benzersiz bir parlaklık dokunuşu katacaksınız. Büyü, değil mi?