Böcekleri uzak tutmak için ürün satın almaktan bıktınız mı? İşte evde sahip olduklarınızı kullanarak deneyebileceğiniz 7 doğal ve etkili yöntem!

Yazın kapılarındayız ve sıcaklar ve güzel günlerle birlikte böcekler her yıl olduğu gibi geri dönüyor! Sivrisinekler, sinekler ve karıncalar arasında evimiz istila edilebilir. Bu yıl kimyasalları satın almak için hemen acele etmeyin, ancak böcekler tarafından işkence görmeden ve sağlığınız hakkında endişelenmeden yaz günlerinin tadını çıkarmanızı garanti edecek bu basit tamamen doğal ilaçları deneyin!

Sarımsak suyu

Böcekler arasında, sivrisinekler, özellikle bu dönemde, kesinlikle en sinir bozucudur. Sarımsak suyu mükemmel bir kovucudur.

  1. Bunu elde etmek için, bir sarımsak başını ayırın ve soyun.
  2. Bir sarımsak kırıcı yardımıyla karanfilleri ezin.
  3. Daha sonra kırıcıları bir kevgir üzerine bir spatula veya kaşıkla bastırın.
  4. Gelirlere su ekleyin: oran yaklaşık 1 ila 5 olmalıdır.
  5. Karışımı daha fazla filtreleyin ve bir huni aracılığıyla bir sprey şişesine yerleştirin.
  6. Aldığınız sıvı doğrudan vücuda püskürtülmeye hazırdır ve 5-6 saatlik bir etkiye sahip olacaktır.
  7. Alternatif olarak, kapı ve pencerelerin yakınında bırakabileceğiniz bez kapaklarına püskürtebilirsiniz.

Otlar

Güçlü kokuları sevmiyorsanız, endişelenmeyin. İşte sadece sivrisineklere karşı değil, aynı zamanda karıncalara ve hamamböceklerine karşı da yararlı olan bazı bitkiler. Defne yaprağı, fesleğen, biberiye ve nane kolayca bulabilirsiniz. Organze torbaları tercih ettiğiniz kombinasyonla doldurun ve yatağın yanında olduğu gibi evin ana noktalarına yerleştirin.

Bahçedeki bitkiler

Diğer faydalı bitkiler lavanta, limon otu, nergis ve katiptir: onları içeride veya bahçede tutun.

Deterjan ve yağ aynası

Kokusuz bir ilaç arıyorsanız, su, deterjan ve tohum yağını bir kapta birleştirmeyi deneyin. Karışımı dışarıda bırakın: böcekler yansıyan ışığı tarafından çekilecektir.

Kahve spreyi

Kahve, sivrisineklere karşı başka bir doğal caydırıcıdır. Kahve tozu ve su karışımı yapmaya çalışın, bir sprey kabına koyun ve pencere çerçevelerine püskürtün.

Soğan ve karanfil

Sanatsal bir kompozisyona benziyor ama böceklere karşı çok faydalıdır. İçine karanfil sıkışmış basit bir soğandır. Daha iyi bir sonuç elde etmek için soğanı pencere kenarlarına yerleştirin.

Limon ve sirke karışımı

Sirke ve limon kombinasyonu da sivrisineklere karşı özellikle etkilidir. Bazı limon dilimlerini kesin, sirke serpin ve evin ana noktalarına yerleştirin.

DIY