Kış aylarında yatağınızda çıkarılması zor nem lekeleri oluşuyorsa bu çözüm sayesinde bu lekeleri bir daha görmeyeceksiniz.

Artık ıslak nokta yok

Burada , yatağınızı sıklıkla etkileyen korkunç nem lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak inanılmaz ve %100 güvenilir bir yönteme sahipsiniz  .

Nem lekelerinin yatağa ulaşması nasıl önlenir?

Nem lekelerinin yatağınıza ulaşmasını önlemenin birkaç yolu vardır  Öncelikle su geçirmez yatak kılıfı kullanmak iyi bir fikir olacaktır çünkü yatağı nem lekelerinden, terlemeden veya gece kazalarından korumaya yardımcı olabilir.

Nemi emen bir  yastık,  fazla nemi emmeye ve yüzünüzü gece boyunca kuru tutmaya yardımcı olabilir. Nem alma cihazının kullanılması, odadaki fazla nemin giderilmesine ve ideal nemin yüzde 50 ila 60 arasında tutulmasına yardımcı olabilir.

Yatak ve nem

Yatmadan önce duş almak,   vücuttaki fazla nemin atılmasına ve gece terlemesinin azaltılmasına yardımcı olabilir. Pamuk, keten veya ipek gibi doğal kumaşlardan yapılmış çarşaf ve battaniyeleri kullanmak daha iyi nefes almanıza ve yatağınızı kuru tutmanıza yardımcı olabilir.

Pencereleri açmak   veya fanı açmak, havanın dolaşmasına ve odadaki fazla nemin giderilmesine yardımcı olabilir. Isıtılmış bir battaniye, gece boyunca aşırı terlemeden vücudunuzun sıcak kalmasına yardımcı olabilir. Bu önlemleri uygulayarak yatağınızda nem lekelerinin oluşma olasılığını azaltabilirsiniz.

Ancak artık çok geçse ve bu yüzeydeki lekeleri çıkarmak istiyorsanız işte size kesin çözümü sunuyoruz.

Burada size hangi malzemeyi kullanacağınızı söylüyoruz

Eğer gerçekten hepsini denediyseniz, bugün size  kesin çözümü sunuyoruz  . Zaten çok iyi bildiğinizden emin olduğumuz bir malzeme ile yataktaki nem lekelerini çıkarma işlemidir. Kabartma tozundan bahsediyoruz.

Bu yüzeydeki nem lekelerini çıkarmak için  :

  1. Yataktaki tüm battaniyeleri ve çarşafları çıkarın ve yatağın tamamen havayla kurumasını bekleyin.
  2.  Doğal bir deodorant oluşturmak için bir bardak karbonatı birkaç damla lavanta özü veya  çay ağacı yağıyla karıştırın.
  3. Nem lekelerinden etkilenen bölgeye kabartma tozu serpin.
  4. Kabartma tozunu en az bir saat veya lekeler özellikle inatçı ise daha uzun süre açık bırakın.
  5. Kabartma tozunu yataktan elektrikli süpürgeyle süpürün.
  6. Lekelerden etkilenen bölgeyi nemli bir bezle temizleyin ve tamamen kurumasını bekleyin.
  7. Yatağın üzerine temiz, kokulu battaniyeler ve çarşaflar yerleştirin.
Karbonat

Kumaşa herhangi bir zarar verip vermediğini kontrol etmek için kabartma tozunu  tüm yüzeyde kullanmadan önce yatağın küçük bir alanında test etmeyi daima unutmayın  . Hatta bazı kumaşlar bu maddeyi tolere edemeyebilir ve zarar görebilir.

Aradığınız etkiyi elde edene kadar işlemi defalarca tekrarlamanızı öneririz. Bazen bu çarenin, eski yatağınızı yenilemek için muhtemelen çok geç olması gibi basit bir nedenden dolayı etkisiz olduğu ortaya çıkar.

ev