Paradan tasarruf etmek için bu iki malzemeyi birleştirin ve sadece bu da değil: Bir kez denediğinizde her zaman, her gün yapacaksınız.

iki bileşen

Hangi malzemelerden bahsettiğimizi ve birden fazla kullanıma uygun sabunun nasıl hazırlanacağını birlikte öğrenelim .

Doğal ve kendin yap ilaçları

Pek çok ürünün fiyatında ciddi artışlar oldu , bunu her süpermarkete alışveriş yapmak için gittiğimizde görüyoruz. Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın etkileri açıkça görülüyor ve ev deterjanları dahil olmak üzere mali durumumuz üzerinde baskı oluşturuyor.

2 malzemeli sarı sabun

Yıl sonunda hem elektrik hem de gaz giderlerinin kaçınılmaz darbesi ve Noel’in kaçınılmaz giderleri de göz önüne alındığında, herkes masraflardan tasarruf etmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Şimdi , cildinize ve çevreye saygılı (fosfat, optik parlatıcı, koruyucu madde veya nadir parfüm içermeyen) toplar şeklinde kendi organik deterjanınızı evde yapabileceğinizi ve aynı zamanda bir servet tasarrufu sağlayabileceğinizi hayal edin.

Panik yapma! Bugünün tarifi , herhangi bir mağazada bulunması kolay olan birkaç basit malzemeyi içeriyor . O halde ne olduğunu açıklayarak başlayalım.

Sadece 2 malzemeli alternatif sabun

Sadece iki malzemeyle yapılan doğal bir lezzet hazırlamak için bir çubuk sarı sabun almamız gerekiyor , bıçakla kesilebilen yumuşak türden, İtalya’da buna Alga sabunu denir ve gliserin ve hindistancevizi yağı bazlıdır.

Sarı bir kiremit gibi görünür ve her türlü elde çamaşır yıkamak için kullanılır, yumuşaktır ve tamamen biyolojik olarak parçalanabilir!

“Sadece 2 malzemeli sabunumuzu” yapmak için kalıp sabunu alıp bıçakla kesmemiz gerekiyor , yumuşak olduğu için çok basit olacak. Küçük kareler halinde kesip elimizle küresel bir şekil vereceğiz.

Ama bunları farklı boyutlarda yapabiliriz, yapmak istediğimiz kullanımlara göre daha büyük veya daha küçük olabilirler.

Makinede yıkanabilir

Böylece tüm topları sabunla parçalara ayırdıktan sonra, bunları biraz talk pudrası ekleyeceğimiz plastik bir kaba koyuyoruz.

Bu sayede toplar birbirine yapışmayacak ve istediğimiz gibi kullanabileceğiz, aslında bu noktada sabunumuz hazır ve örneğin çamaşır makinesinde çamaşır yıkamak için de kullanabiliyoruz .

Bunu yapmak için doğrudan çamaşır sepetine yerleştirmeniz yeterlidir, çamaşırın miktarına ve ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak bir top yeterli olacaktır. 2 bileşenli sabun, lekelere elle ön işlem yapmak için de idealdir .

Tuvalet kirecine karşı 2 bileşenli sabun

Bu top ayrıca ıslakken değil, doğrudan tuvalete sıkılıp takılabilir . Klozet biraz kuruyuncaya kadar bekleyeceğiz ve iyice iterek klozete yapışacaktır.

su

Tuvaleti her sifonu çektiğimizde yapışacağından endişelenmemize gerek yok, ancak su sabunun bir kısmını alıp tuvaletteki kireci ortadan kaldırmamıza olanak tanıyacak.

Çelik lavaboları temizlemek için

Bu doğal sabun toplarını çelik üzerinde de kullanabiliriz , aslında çeliği temizler ve parlatır, sadece çelik ocağı veya lavaboyu bile doğal ve kimyasal madde içermeyen bir şekilde temizlemek için süngeri sabunlayın.

Çelik lavabo

Nemli, aşındırıcı olmayan sünger ve sabunla iyice fırçaladıktan sonra mikrofiber bir bezle her şeyi alıyoruz. Sonunda, sadece kurulayın ve her şey tamamen temiz olacaktır.

Bu toplar aynı zamanda yemeğimizi hazırladığımız ahşap kesme tahtasını temizlemek için de mükemmeldir . Doğal sabun olduğundan ahşabın gözeneklerine nüfuz edebilecek kimyasal maddeler içermez.

ev