Bu 2 malzemeyi birleştirin ve kendi ellerinizle gerçekten benzersiz ve çok kullanışlı bir şey yaratmaya hazırlanın. Bu basit ev yapımı tarifle ay sonunda çok para biriktirebilirsiniz.

Ay sonunda nasıl çok para biriktirilir? Evinizi temiz tutmak için ucuz bir çözüm arıyorsanız, o zaman bu tarifi denemelisiniz: sadece bu 2 malzemeye ihtiyacınız var.

Ev temizliği: ay sonunda çok para kazanmak için kendin yap ürünleri

Hepimiz kendimizi her gün ev temizliği ile uğraşırken buluyoruz . Evin küçük, orta veya büyük olması fark etmez. Kesin olan tek bir şey varsa o da şudur: Parlatmak için bir süpürgeye, kovaya, paçavraya ihtiyacınız olacak.

Ev temizliği

Şüphesiz siz de evinizi daha iyi temizlemek için sıklıkla farklı ürünler alacaksınız . Ev temizliğine her gün, her hafta ve her ay ne kadar para harcıyorsunuz?

Hesaplamayı hiç denediniz mi? Kesinlikle çoğu, çünkü piyasadaki orta-yüksek aralığa ait bazı sabunlar veya deterjanlar (kalite açısından) kesinlikle ucuz değildir .

Ama size ay sonunda gerçekten çok para biriktirebileceğinizi söylesek, bize inanır mıydınız? Bu iki malzemeyi birleştirin ve kendi başınıza neler yapabileceğinizi görün . Bu tarif çok işinize yarayacak.

Kusursuz bir temizlik için bu 2 malzemeyi birleştirin

Kendinizi her gün ev işlerine adamak kesinlikle sıkıcı ve monoton ve yine de bu görevden kaçamayız. Herkes kesinlikle temiz, düzenli ve düzenli bir eve sahip olmayı sever.

Ama ev temizliği bize her ay ne kadara mal oluyor? Hesaplamaya çalışırsanız, özellikle de pek de ucuz olmayan fiyatlarla temizlik sağlayan ünlü marka ürünleri satın aldıktan sonra, cüzdanınızın nasıl daha hafif ve daha hafif hale geldiğini anlayacaksınız.

Ve size sadece ev yapımı bir tarif yaparak ay sonunda çok para kazanabileceğinizi söylesek , bize inanır mıydınız? Bu iki malzemeyi birleştirin ve sıra dışı bir şeye tanık olmaya hazırlanın.

Elleriniz evinizin temizliği için çok kullanışlı ama her şeyden önce ekonomik bir ürün yapabilecektir . Hemen başlayalım. Bugün sadece bulaşıkları ve mutfak eşyalarını temizlemek ve cilalamak için değil, aynı zamanda evinizin camlarını parlatmak için de kullanabileceğiniz kalıp sabunlara nasıl hayat vereceğinizi öğreneceksiniz .

İhtiyacınız olan ilk malzeme , herhangi bir markette bulabileceğiniz mısır nişastası ve ardından bir blok gliserindir . Bir tencerede rende yardımıyla gliserin çubuğunu rendelemeye başlayın .

Daha sonra 3 su bardağı beyaz şeker ve bir litre su ekleyin . Her şeyi karıştırın. Karışımı ateşe verin ve en az 10 dakika ısınmasını bekleyin, ardından tencereye 5 yemek kaşığı mısır nişastası ve 100 ml su ekleyin .

Çözeltiyi tekrar karıştırmaya devam edin (her zaman ateşte tutun). Bu noktada 2 yemek kaşığı ince tuz, 50 ml %70’lik alkol ekleyin ve her şeyi tekrar birkaç dakika karıştırın ve ardından tavayı ocaktan alın.

Şimdi içindekileri kare veya dikdörtgen bir leğene veya kaba boşaltın. Çok kısa bir süre sonra ürününüzün katılaştığını göreceksiniz . Kabından çıkarmaya çalışırsanız , ellerinizde çok güzel kokulu bir kalıp sabun bulacaksınız.

Bir kalıp sabun nasıl yapılır

Bu noktada kendinizi ev temizliğine adamaya başlayabilirsiniz . Bu sabun bloğunu bulaşıklarınızı temizlemek, mutfak ocağını yıkamak ve aynı zamanda opak yüzeyleri veya cam gibi haleleri cilalamak için kullanın.

Tek yapmanız gereken temiz bir sünger almak, onu nemlendirmek ve sabun kalıbınıza sürmek . Şimdi kendinizi temizliğe adamanın ne kadar basit ve ucuz hale geldiğini göreceksiniz. Bu kalıp sabunları yapmak için kullanılan ürünler çok ucuzdur.

Örneğin, gliserinli sabunun fiyatı sadece 5 dolardır, herhangi bir süpermarkette bulabileceğiniz mısır nişastasının fiyatı ise 1 dolardan fazla değildir . Gördüğünüz gibi, elleriniz sizin ve eviniz için gerçekten şaşırtıcı ve yararlı bir şey yapabilecek.

Bu tarifle , ay sonunda kendinizi çok para ama her şeyden önce çok zaman biriktirirken bulacaksınız . Açıkçası, dozları artırarak daha fazla kalıp sabun yapabileceksiniz ve böylece aylarca hatta yıllarca sürecek bir arzınız olacak.

Evi temizlemek için bağımsız olarak deterjan ve sabun yapmaya çalışan birçok insan . Siz de deneyin, bu ipuçlarının temizlikten vazgeçmeden paradan tasarruf etmenize yardımcı olacağına eminiz.