Evde bulunan bu 2 malzemeyi karıştırın. Olanlara şaşıracaksınız, sadece 10 dakikanızı alacak. İşte ne oldukları ve ne yaptıkları.

Sirke ve sabun

Yerleri temizlemek ama genel olarak evi dezenfekte etmek zor bir şey değil . Ancak, yapılması gereken işin türü için doğru ürünleri seçmelisiniz. Her gün çok sayıda bakteri eve giriyor, bir düşünün sokakta yürüyen ayakkabıların tabanı kesinlikle temiz değil.

Dışarı çıkarken kullandığınız ayakkabıları evde kullanmamak iyi bir alışkanlık olabilir ama bazen gerçekten zor oluyor. Bu nedenle bakterileri evin zemininden tamamen yok etmenin bir yolunu bulmak gerekir . Piyasada bulunan belirli ürünleri düşünüyor olmalısınız ama gerçekte onlara ihtiyacınız yok çünkü sadece 2 ürüne ihtiyacınız var.

Bu nedenle şimdi sizi kesinlikle şaşırtacak ve tekrarlamadan yapamayacağınız bir yöntem göreceğiz. Evinizde mutlaka bulunduracağınız 2 ürün ile bir değil, iki sorunu çözeceksiniz . Aşağıda çok basit iki ürünle bu çözümün tüm detaylarını bulacaksınız.

Bu 2 malzemeyi karıştırın: evinizde zaten var

Bu nedenle, daha önce de söylediğimiz gibi, zeminlerinizi dezenfekte etmek için gerçekten basit bir yöntem göreceğiz. Böylece tüm bakterileri yok edeceksiniz ve bunu yapmak çok basit olacak. İhtiyacınız olacak şey kesinlikle evinizde var. Almanız gereken tek şey yer sabunu ve beyaz sirke.

katlar

Birlikte karıştırılan bu iki bileşen temizlik için çok etkilidir ve daha sonra çok az maliyetlidir. Önce gidip bir bardak yer sabunu ve bir bardak beyaz sirke koyacağınız bir kap bulmalıyız . Daha sonra kabın içine koyduğunuz iki ürünü güzelce karıştırın.

Artık bu sirke ve yer sabunu solüsyonunu bir sprey şişesine aktarabilirsiniz. Kullanmadan önce çalkalayın. Zemin için kullandığınız su kovasına doğrudan dökebilir veya doğrudan üzerine püskürtebilirsiniz . Ama sadece zeminleri temizlemek için değil.

Aslında bu, mutfağı ve kesme tahtası gibi diğer nesneleri temizlemek için de kullanılabilir. Sonuç olarak, çok etkili bir yöntemdir. Genellikle mutfakta kullanılan sirke temizlik için de çok uygundur. Bunun başlıca nedeni sitrik asit içermesidir. Özellikleri arasında dezenfektan ve yağ çözücü vardır.

dezenfekte edilmiş zeminler

Zemin sabunu, kir ve bakterilerin temizlenmesine ve çıkarılmasına yardımcı olacaktır. Ancak önceden tahmin ettiğimiz gibi, bu çözüm yalnızca temizlemeye yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda herkese yardımcı olacak gizli bir amaç da var. Gerçekten de bu çözüm, her yerde bulunan   sinek ve sivrisinek  gibi böcekleri uzak tutacaktır .

Lavanta yer sabunu veya lavanta esansiyel yağı kullanarak da kendinize yardımcı olabilirsiniz. Lavanta kokusu evinizden en az bir süre uzak kalacak böcekler tarafından tolere edilmez. Sadece bu süper etkili karışımı denemelisin.

ev