Evde bulduğumuz basit malzemeler sayesinde güzelliğimize bakmamıza yardımcı olabilecek bileşikler oluşturabileceğimizi herkes bilmiyor. Örneğin, iki öğeyi karıştırırsanız, sonuca şaşırabilirsiniz: hadi daha fazlasını öğrenelim.

Her gün birçok insan çeşitli yiyecekleri veya artıkları tüketmeden çöpe atıyor. Araştırmalara göre ailelerin %60’ı aldıkları ürünleri çöpe atıyor. Çöpe en çok atılan besinlerden biri de kahvedir. Tüm bu israfa nasıl veda edebiliriz? Basit, gerçekten harika bir bileşik oluşturmak için yeterli olacaktır: hadi daha fazlasını öğrenelim.

Bu 2 malzemeyi karıştırın: inanılmaz bir karışım elde edeceksiniz

Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar güzellik tedavilerine çok para harcıyor. Ancak kendi mutfağınıza gidip cildimize iyi gelen iki malzemeyi almanın yeterli olacağını herkes bilmiyor. Hangi unsurlardan bahsettiğimizi biliyor musunuz? Kahve ve sızma zeytinyağı.

Bunları karıştırırsanız harika yüz maskeleri, keseler ve hatta saç maskeleri oluşturabilirsiniz. Sonuç sizi suskun bırakacak, artık onsuz yapamayacaksınız. İlk kullanımdan itibaren inanılmaz bir gelişme fark edeceksiniz . Doğal, ekolojik, çok ekonomik bir yöntemdir ve her şeyden önemlisi artık bu malzemeleri ziyan etmeyeceksiniz.

Kahve

İsrafa elveda demek sadece cüzdanınız için değil, aynı zamanda çevre için de çok önemlidir: hadi bunları nasıl kullanabileceğimizi öğrenelim, artık bu harika bileşik olmadan yapamayacaksınız.

prosedür | birkaç hamlede harika bir sonuç elde edeceksiniz

Kahve vücudumuzun, cildimizin ve hatta saçlarımızın sağlığı için çeşitli tedavilerde kullanılmaktadır. Birçok kullanım için uygun , besleyici ve eksfoliye edici bir elementtir . Etkisini arttırmak için mutfakta bulacağınız başka bir malzeme eklemeniz gerekecek. Bu sızma zeytinyağı.

Zeytin yağı

En yaygın tedavi tam olarak cilt bakımı için olandır. Üç kahve telvesine, bir kaşık dolusu ince tuza ve bir kaşık dolusu sızma zeytinyağına ihtiyacınız olacak. Prosedür gerçekten basit ve hızlı, sadece birkaç adımda vücudunuzun iyiliği için bir çözüm bulacaksınız . Sadece üç malzemeyi karıştırmanız ve karışımı etkilenen bölgeye kuvvetlice masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Bu sayede tüm ölü hücreleri yok etmiş olursunuz. Yapmanız gereken bir diğer şey de vücudunuzu nihayet yenilemek için duş almaktır. İlk kullanımdan itibaren cildin esnek ve pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz. Artık tüm bu parayı pahalı tedavilere veya kozmetiklere harcamanıza gerek yok.

Bu çare ile sadece israfa veda etmeyeceksiniz, aynı zamanda cüzdanınız da bunun için size teşekkür edecek. Çünkü etkili, ekolojik, dolayısıyla doğal, ekonomik bir çözüm üretecek ve her şeyden önce atıkla mücadeleye de katkı sağlamış olacaksınız.