Ev temizliği için yararlı olan bir ev numarası, kimyasal ürünler kullanmadan tavalarımızdaki kir izlerini kolayca gidermenize yardımcı olabilir.

iki malzemeyi karıştır

Evde bir temizlik ürünü hazırlamak çok basittir, sadece birkaç ürünü bir araya getirmeniz yeterlidir , hepsi kolayca temin edilebilir, o zaman bunların hangi ürünler olduğuna bakalım.

Ticari deterjanlar ve temizleyiciler

Deterjan ve temizleyiciler , uğraştığımız malzemeyi aşındırmayacak şekilde yüzeyi temizlemeye yöneliktir.

Hem sıcak hem de soğuk suda kullanılabildiğinden tüketicinin parasından tasarruf sağlar.

Ev işleri genellikle temizlemeleri gereken maddelere göre farklılık gösteren deterjan ve sabunların kullanılmasını gerektirir . Sıvı deterjanlarımız, toz veya kapsül veya taneli deterjanlarımız var. Ama aynı zamanda banyo veya mutfak, pencere veya zemin için deterjanlar da var.

Hiçbir şey yalnızca plastik ambalajların miktarından değil, aynı zamanda tüm bunların gerektirdiği maliyetten de bunalmaktan daha kolay olamaz.

Çamaşır sabunu

Mekanların dezenfekte edilmesi, dikkate alınması gereken en önemli hususlardan biridir. Ağartıcı veya bulaşık yıkama ürünleri evlerde, ofislerde veya diğer alanlarda verimliliği artırmaya ve hijyeni kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Ev yapımı ev yapımı makyaj

Kirlilik sorunu çevre dostu temizlik ürünlerini daha popüler hale getirdi.   Bu organik ürünler o kadar basit ki herkes için uygun fiyatlı ve hatta evde bile bulunabiliyor.

Ev yapımı sabun, çevre dostu olma konusunda önde gelen üründür ve bazılarının sabun parçaları ve diğer kolay bulunabilen malzemelerle yapılabileceği göz önüne alındığında son derece ekonomiktir.

Ev yapımı deterjan

Coca Cola gibi alışılmadık malzemelerin kullanımını içeren basit bir ev numarasıyla bile evde yapılabilecek alternatifler var .

Dünyada çok beğenilen bu içeceğin kola bazlı içeceklerle yapılabilen farklı kullanımlarını pek çok kişi bilmiyor. Aşağıdaki tarif için ihtiyacımız olacak:

  • Coca Cola,
  • sabun,
  • bir kaşık tuz,
  • bikarbonat,
  • yarım bardak su,
  • 600 mililitre su.

Yarım bardak suya bir kaşık tuz ve bir kaşık sodyum bikarbonat dökerek hazırlığa başlıyoruz . Daha sonra malzemelerin erimesi için iyice karıştırın ve bir kenara koyun.

Sodyum bikarbonat

Ekolojik sabunu hazırlamak için, Marsilya sabunu veya benzeri bir çamaşır sabunu seçeceğimiz parçayı rendeleyip bir fırın tepsisine koymanız, ardından bir şişe Coca-Cola eklemeniz gerekecek .

Coca Cola şişesi

Bu noktada 600 mililitre suyu tavaya ekleyip ateşe verin ve tahta kaşıkla karıştırmaya başlayın.

Sabun tamamen eriyene kadar karıştırmaya devam etmemiz, ardından ocaktan alıp yarım bardak tuz ve bikarbonat eklememiz gerekecek. 

Bu noktada malzemeleri karıştırmayı bitiriyorsunuz ve son olarak elde ettiğiniz ürünü katılaştıktan sonra saklayacak olan kaplara döküyorsunuz.

Hazır olduktan sonra sünger yardımıyla tencere ve tavalarımızı yıkayabiliriz , bulaşıklar pırıl pırıl olur.

ev