Kırışıklıklar sorun mu? Endişelenmeyin, bu iki bileşen ve tek uygulama ile cildiniz yeniden gençleşecek.

Kırışıklıklar , cilt yaşlandıkça ortaya çıkan doğal bir olgudur Elastin ve kolajen artık vücut tarafından sürekli olarak üretilmez, serbest radikaller harekete geçer ve cilt değişmeye başlar. Bu kaçınılmaz bir süreçtir, ancak bu, cildinizin daha genç görünmesi için doğal ilaçlarla bir şeyler yapamayacağınız anlamına gelmez. Yüz derisini beslemek, pürüzsüzleştirmek ve eşitlemek için iki özel bileşen içeren bir krem : Uzmanların sözü.

Kırışıklık önleyici krem ​​nasıl yapılır: iki doğal içerik yeterlidir

Cilt kırışıklıklarına karşı mücadele, ilerleyen yaşla mücadele etmeye çalışan her kadının doğuştan gelen bir özelliğidir. Aslında tahmin edildiği gibi herkesin er ya da geç yüzleşmek zorunda olduğu doğal bir süreçtir .

Bazı endüstri profesyonelleri , yalnızca doğal içerikler kullanarak cildi mümkün olduğunca beslemeyi, nemlendirmeyi ve pürüzsüzleştirmeyi önermektedir . Yaşlanmanın ilk belirtileriyle savaşacak tamamen doğal bir kendin yap kremi oluşturmak için malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • mısır nişastası 2 yemek kaşığı
  • Bir adet olgun muz (boyutlarına göre iki adet)
kırışıklıklar için muz
  • Sade veya kahverengi basmati pirinci
  • Bir organik limonun suyu

Bu kremayı hazırlamak çok kolay aslında muzu kabuğuyla birlikte dilimler halinde kesmeniz yeterli olacaktır. Malzemeyi su ile bir tencereye koyun ve kaynamaya bırakın. Hemen ardından beyaz basmati pirinci dökün ve birlikte 15 dakika pişirin.

Karışım hazır olduğunda soğumaya bırakın ve homojen bir madde elde edilene kadar her şeyi bir karıştırıcıya koyun. Karışım daha sonra bir kaseye konulacak, mısır nişastası ve ardından limon suyu eklenecektir.

Tüm bileşenler bir araya gelene kadar karıştırın , benzersiz ve güzel kokulu bir bileşik oluşturun.

doğal kırışıklık karşıtı krem

Yaşlanma belirtileriyle savaşacak krem ​​hazır. Klasik temizlikten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanır . Tavsiyem buzdolabında muhafaza etmeniz ve bir hafta içinde tüketmenizdir.

Mısır nişastası: cilde faydaları nelerdir

Bir yanda cildi nemlendiren ve vitaminler ve mineral tuzlarla zenginleştiren muz, diğer yanda olgun cildi pürüzsüzleştiren ya da yaşlanmanın ilk belirtilerini gösteren pirinç.

Mısır nişastası unu , magnezyum ve çinko gibi proteinleri ve mineralleri bağışlamak için yararlı olan aktif bir lif ve karbonhidrat konsantresidir . Eski popülasyonlar tarafından faydaları için zaten kullanılmış olan Asya kültürleri, özelliklerini her zaman cilt için kullanmıştır.

Mısır nişastası

Sebum üretimini kontrol etmeye yardımcı olan elementler açısından zengin, doğal bir canlandırıcıdır. Yağlı ve hassas ciltler için endikedir , cildi derinlemesine temizlemesi belirtilmesine rağmen eksfoliant etkisi göstermez.

Kremin diğer bir bileşeni olan limon , vitaminler ve mineral tuzlar açısından zengindir, sebum üretimini düzenleyerek genç ve taze bir görünüm kazandırır .