Evde çok kullanışlı olabilecek bir çözüm elde etmek için çok yaygın olan iki malzemeyi karıştırmanız yeterli.

Sirke ve saç kremi

Çamaşır makinesini yıkamak hiç şüphesiz ev içinde gerçekleştirilen ana faaliyetlerden biridir. Bu önemli ev aletini kullanarak kıyafetlerinizin yanı sıra masa örtüleri, havlular, bornozlar vb. üzerindeki her türlü kiri temizlemeniz mümkündür. Ancak çamaşır makinesi işiyle uğraşan herkesin çok iyi bildiği gibi, çamaşırların güncel olması için yıkamalarda kullanılan ürünler şarttır. Bu nedenle tavsiyemiz esas olarak doğal ürünlere, muhtemelen kendi kendine yapılanlara güvenmektir: sonuç gerçekten şaşırtıcı olabilir.

Olağanüstü bir koku: sadece iki basit malzemeyi karıştırın

Çamaşır makinesi deterjanı olarak kullanmak üzere ev yapımı bir solüsyon hazırlamak hızlı ve kolaydır. Öncelikle kahvaltıda veya çay içerken kullanacağınız türden oldukça büyük bir kap ve bir bardak, bir paket hindistan cevizi saç kremi ile birlikte almanız gerekiyor. Saç kremini yaklaşık 200 ml’lik kabın içine ağzına kadar dökün : Bu adımdan sonra kabın içindekileri kaba dökün.

Çamaşır makinesi

Bu noktada hindistancevizi saç kremine %9 alkollü sirke gibi çok önemli bir bileşen daha eklemeniz gerekir : yaklaşık 300 ml yeterlidir. Bu ‘adım’ tamamlandıktan sonra elde edilen çözeltinin iyice karıştırılması tavsiye edilir. Çok dikkatli bir şekilde karıştırdıktan sonra, kabın içeriğini 5 litrelik plastik bir kaba (genellikle şarap için kullanılanlardan biri) dökün, ardından kap dolana kadar sıcak su ekleyin.

Bu işlem tamamlandıktan sonra elde edilen solüsyonu çamaşır makinesindeki kireci temizlemek ve çamaşırlarınızın mis kokulu ve yumuşak olmasını sağlamak için kullanabilirsiniz . Çamaşır makinesinde yıkamanız gerektiğinde, bir kapağı hazırladığınız konsantreyle doldurun ve yumuşatıcı bölmesine dökün. Yıkamanın sonunda kıyafetlerin ne kadar harika bir koku yaydığını kolaylıkla fark edeceksiniz.

Bu malzemelerle mükemmel bir deodorant yapabilirsiniz.

Çok benzer bir prosedür izleyerek, evin çeşitli odalarını, halıyı, mobilyaları, perdeleri ve evi süsleyen her şeyi tazelemek ve parfümlemek için ideal olan bir sprey deodorantı da oluşturabilirsiniz . Hala başlangıç ​​kabının içine 300 ml ılık su dökün , ardından iki yemek kaşığı  sodyum bikarbonat ekleyin .

Deodorant – temizlemek için iki malzemeyi karıştırın

Şimdi elde edilen çözeltiyi karıştırmanız ve ardından 100 ml% 9’luk sirkeyi ilave etmeniz, çok güçlü bir reaksiyonu tetiklememek için çok yavaş dökmeye büyük özen göstermeniz gerekir. İşi tamamlamak için kaba 10-20 damla esansiyel yağ dökmeniz gerekir .

Bu noktada konsantreyi bir sprey şişesine dökebilirsiniz: Bunu yaparak zaten mükemmel kokuyla sarhoş olacaksınız.

Tüm evi kokudan arındırmak için sprey şişesini kullanmadan önce, daha etkili ve tatmin edici bir etki elde etmek için içindekilerin iyice çalkalanması tavsiye edilir . Gerçekten her yere püskürtebilirsiniz: mobilya ve perdelere, aynı zamanda kanepe ve minderlere, halıya kadar. Hoş olmayan kokular adeta sihirli bir değnek gibi yok olacak ve olağanüstü bir kokuya yer bırakacak.

ev