Fidelerin büyümesini daha iyi teşvik etmek ve onları daha kalın ve daha tıknaz yapmak için çok etkili birçok yöntem vardır. Bu yazımızda sizleri 2 tablet tekniği ile tanıştırıyoruz. İşte bununla ilgili tüm detaylar.

Tabletler ve fideler

Giderek daha fazla insan , balkondaki saksılarda veya bahçedeki “açık alanda” yetiştirilen fidelerini en iyi şekilde nasıl yetiştirecekleri hakkında bilgi arıyor . Her bitkinin en iyi şekilde ve en uygun şekilde büyümesi için belirli koşullara ve işlemlere ihtiyacı vardır. Çoğu zaman, bu anlamda tatmin edici sonuçlar elde etmek için yeşil başparmağa eğilimi az olan kişiler de olacaktır.

Bahsedildiği gibi, her bitkinin pozitif büyüme ve uyarılmaya sahip olması için özel koşullara ihtiyacı vardır. Bazıları, aslında, güneş ışığına daha fazla ve doğrudan maruz kalmayı gerektirir . Diğerleri ise daha serin ve korunaklı alanları veya kısmi gölgeyi tercih eder.

O halde fidanların doğru gübreye ihtiyacı vardır . Doğru beslenme desteğini garanti etmesi ve magnezyum, potasyum, nitrojen, kükürt ve diğerleri gibi maddelere sahip olması gerekecektir. Bu nedenle gübre birincil öneme sahip olacaktır. Ayrıca, çeşitli fidelerin köklerinde tehlikeli durgunluklar yaratmamak için toprak suyu mümkün olan en iyi şekilde tahliye etmelidir.

Bu yazıda , fidelerinizi en iyi şekilde sulamak için inanılmaz bir teknik keşfetmenizi istiyoruz . Bunu yaparken 2 tablete ihtiyacınız olacak . Fideleriniz daha kalın, daha güçlü ve daha sağlıklı olacaktır. İşte bu özel yöntem hakkında bilmeniz gereken her şey.

Fidelerinizin sağlıklı büyümesini kolaylaştıracak 2 tablet

Bir fidenin gübrelenmesi ve sonuna kadar sulanması gerekecektir . Ayrıca, özellikleri için belirtilen bir alana yerleştirilmelidir. Örneğin bir limon ağacı, özellikle sıcak aylarda çok fazla suya ihtiyaç duyacaktır ve günün büyük bir bölümünde güneye bakacak şekilde ve güneş ışınlarıyla yakın temas halinde konumlandırılmalıdır.

Kalın ve güçlü fideler

Uygun bir gübrenin yanı sıra fidelerin özellikle ilkbahar ve yaz aylarında sık sık sulanması gerekecektir. Bununla birlikte, çoğu zaman, mükemmel büyümelerini sağlamak için basit su yeterli olmayabilir . Aslında birçok kişi, her zaman kalın ve sağlıklı fidelere sahip olmak için su ve diğer özel malzemelerle karışımlar oluşturur.

Bu yazıda, 2 süksinik asit bazlı tabletin bu amaç için neden yararlı olabileceğini öğrenmenize izin vereceğiz . Tüm detayları öğrenmeye hazır mısınız? Sadece bu makaleyi okumaya devam etmelisin. İşte bilmeniz gereken her şey.

Kalın ve sağlıklı fideler? Bu 2 süksinik asit tableti işinizi görecektir.

Süksinik asit bazlı 2 farmasötik tablet, fidelerinizin güçlü, kalın ve sağlıklı büyümesini sağlayacaktır. Aslında bu ürün mükemmel bir asitlik düzenleyicidir ve fideleriniz için doğru besinleri vermenizi sağlayacaktır. Bu nedenle biber, domates, salatalık, patlıcan ve diğer birçok bitki için mükemmel maddeleri garanti edebileceksiniz. Uygulamaya koyma prosedürünü bulalım .

Fide büyümesi için tabletler

Fidelerin kökleri  daha güçlü olacak ve hastalıkların çoğalması ve yabani ot parazitlerinin gelişi de önlenmiş olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey, süksinik asit bazlı 2 farmasötik tablet almak ve bunları bir litre ılık suda eritmektir .

Çözeltiyi karıştıracak ve yaklaşık 20-25 dakika “dinlenmesine” izin vereceksiniz. Gerekli süre geçtikten sonra yapmanız gereken tek şey bu karışımı bir sprey kabına dökmek. Bu noktada karışımı su ve süksinik asit ile fidelerinize püskürtebilirsiniz .

Özellikle büyümede en çok zorluk çeken veya yavaş olanlar, bu özel sulamanın etkilerinden büyük ölçüde yararlanacaktır. Bu işlem aynı zamanda fidelerin olası açık zemine yerleştirilmesinden önce de yapılacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, bitkileri mümkün olan en iyi şekilde sulamak ve onlara uygun organik ve besin maddeleri sağlamak önemli olacaktır .