Bu doğal malzemelerle cilalamak isterseniz ahşap mobilyalarınız yeni bir hayata kavuşacak! İhtiyacınız olan tek şey bir tane ve eviniz daha önce hiç olmadığı gibi parlayacak.

cila mobilya

Düzenli, temiz ve cilalı bir eve sahip olmaktan daha güzel ne olabilir ? Çoğu kişi için ev işleri, günlük rutinlerini en iyi şekilde yaşayabilmek için gerçekten vazgeçilmez bir eğlencedir. Aslında bazı araştırmalara göre ev işleri bedeniniz ve zihniniz için her derde deva olabilir. Üstelik temiz bir eve sahip olmak zihinsel ve fiziksel sağlığınıza iyi gelir ve temizlik işi bittiğinde büyük bir memnuniyet sağlar.

Ancak bazı insanların gerçekten yapamadığı şeylerden biri de ahşap mobilyaların cilalanmasıdır.Bu işlem basit gibi görünse de gerçekte piyasadaki klasik ürünleri kullandıktan sonra mobilyaların parmak izleriyle dolu olması ve hala donuk görünmesi çok kolaydır .

Ahşap mobilyaların parlatılması: doğal çözüm

ahşap ürünler

Evinizdeki ahşap mobilyaları cilalamak istediğiniz ve çok kısa bir süre sonra sonucun hem uzun ömürlü olmadığını, hem de hayal ettiğinize uzaktan bile benzemediğini kaç kez fark ettiniz?

AYRICA OKUYUN: Evi temizlemek sadece 30 dakika: Amerikan yöntemi; bu da zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlar

Ahşap, uygun şekilde işlenmesi çok zor bir malzemedir; aslında, korunmasında doğru özeni göstermezseniz, ahşap kararma ve küflenme riskiyle karşı karşıya kalabilir ve sonsuza kadar mahvolabilir. Neyse ki ahşabı mümkün olan en iyi şekilde işlemek için kullanılabilecek birçok doğal ürün var.

En çok kullanılan doğal içeriklerden biri kesinlikle balmumudur; aslında bu doğal ürün sadece ahşabı korumakla kalmaz, aynı zamanda ona diğer pek az ürünün verebileceği karşı konulmaz parlaklığı da verir. Mobilyaların tozunu alıp temizledikten sonra balmumunu benmari usulü ısıtıp yumuşak bir bezle yüzeye uygulamak önemlidir .

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN , INSTAGRAM VE TİK TOK’TAKİ  VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ KAÇIRMAYIN

Ahşabı yeni satın alınmış gibi parlak hale getirebilen bir diğer doğal ürün ise şarap sirkesidir. Uygulamak için küçük bir kasede sirke ve ılık suyu karıştırıp bezi içine batırıp sıkın ve ahşap yüzeyleri silin. evde.

AYRICA OKUYUN: Ahşap bir kutuyu stratosferik bir Noel dekorasyonuna nasıl dönüştürebilirsiniz?

Ceviz yağı da amacımız için mükemmel olabilir, aslında bu yağ ahşap yüzeylerin işlenmesinde çok faydalıdır, ideal olanı , işlenecek yüzeye çok az yağ sürmek ve pamuklu bir bez kullanarak yaymak olacaktır .