Kabartma tozu, birçok yüzeyin temizliği için etkili bir ekolojik bakım ürünüdür. Ancak aşındırıcı özelliğinden dolayı bu ürünle temizlenirse zarar görebilecek 5 şey vardır. Bu tozu asla sonda kullanmamanız önerilir.

Gevşetmek, kireçten arındırmak, temizlemek veya beyazlatmak için kabartma tozu ideal bir çözümdür. Ancak bu sistem D ev ürünü ile 5 şey temizlenmemelidir ve haklı olarak onlara zarar verebilir.

Kabartma tozu ile asla temizlememeniz gereken 5 şey nedir?

Tüm ev işleri için bir ev ürünü olan beyaz sirke gibi, kabartma tozu da evinizi temizlemek için zorludur. Ve haklı olarak lekelerin çıkarılmasında, kötü kokuların giderilmesinde  ve yüzeylerin ışıldamasında etkilidir . Bu toz, aşındırıcı özelliğinden dolayı bu 5 madde ile temas ettirilmemelidir, aksi takdirde onlara zarar verir veya rengini bozar.

1. Kabartma tozu ile mermerden kiri çıkarmak mermere zarar verebilir

mermer

Birçok ev işi için önerilen bu ekolojik temizlik ürünü    mermerle pek iyi gitmez. Bu aşındırıcı toz , gözenekli malzemeyi koruyan doğal bir taş olan dolgu macununu aşındırabilir. Uygun bir deterjanla temizlenmesi daha çok tavsiye edilir. Daha önce mermer üzerinde kabartma tozu kullandıysanız, bir yapı marketten leke gizleyen bir dolgu maddesi almak iyi bir fikirdir.

2. Mutfak eşyalarının kabartma tozu ile temizlenmesi önerilmez.

mutfak eşyaları

Kabartma tozu en gerekli temizlik ürünlerinden biriyse,    metal  veya   alüminyum temizliği için kesinlikle uygun değildir . Tencere veya tavaları temizlemek için bu tozu kullanmak, onları matlaştırabilir, rengini bozabilir veya çizebilir. Bu bileşik, bu yüzeylerde kimyasal bir reaksiyon üretebilir. Öte yandan, ruh sirkesi veya limon suyu tavsiye edilir. Bu malzemeleri bulaşıkların üzerine püskürtün, durulamadan önce birkaç dakika etki etmesine izin verin. Koku giderme için bu ideal doğal çözümler, mutfak eşyalarınızın parlamasını sağlayacaktır.

3. Eski çatal bıçak takımlarını karbonatla temizlemekten kaçının

gümüş eşyalar

Kabartma tozu temizlik için korkunç olsa da, bu yağ giderici ile gümüş eşyaların temizlenmesi önerilmez. Bu, antikalarınızın parlaklığını azaltır ve  onları çizebilir.

4. Seramik fırının kabartma tozu ile temizlenmesi önerilmez.

pişirmek

Evi temizlemek ve dezenfekte etmek için ideal olan bu ürün seramik ocakta kullanılmamalıdır. Kabartma tozu yüzeyi çizebilir veya  üzerinde beyazımsı izler bırakabilir  . Ocağınızı lekelediyseniz, temiz suyla durulamadan önce  , büyükannenizin temel tavsiyelerinden biri   olan beyaz sirkeye batırılmış bir bezi ovalamanız gerekir  .

5. Cam yüzeylerin kabartma tozu ile temizlenmesi önerilmez.

Kabartma tozu giysilerdeki lekeleri çıkarmak için çetin olsa da, konu camları, pencereleri ve aynaları temizlemek değildir. Söz konusu  yüzeyleri çizebilen ve aynı zamanda karartabilen aşındırıcı özellikleri . Bu sistem D ürünü veya cam temizleyici  kullanmak  yerine asiditesi sayesinde  yağları gideren ve parlamasını sağlayan limon suyu kullanın .  Temizlemek istediğiniz yüzeyi ovmak için mikrofiber bir beze biraz dökmeniz gerekecek.

Anlayacağınız gibi kabartma tozu en etkili ve ekolojik ev ürünlerinden biriyse, bu ürünle temizlenmemesi gereken, zarar verme riski olan yüzeyler var.

ev