Kızarmış tavuk, kiş, turta, graten, lazanya ve hatta pizza hazırlamak için düzenli olarak kullanılır, ancak bazen iyice temizlemeyi unuturuz. Fırın sürekli olarak inatçı lekelere ve hoş olmayan kokulara yol açabilecek yiyecek sıçramalarıyla karşı karşıya kalır. Kiri çıkarmak ve bu cihazı parlatmak için silmek, ovalamak ve doğru ürünlerle dezenfekte etmek çok önemlidir. İşte fırınınızı birkaç dakikada parlatacak bakım ürünü.

Bazıları fırını temizlemek için kimyasallarla dolu yağ çözücüler satın alırken, bazıları da cihazlarını çevreye zarar vermeden temizlemek ve yağdan arındırmak için çevre dostu ürünler kullanmayı tercih ediyor. Lekeleri ve kiri çıkaran, tüm fırın yüzeylerini zarar vermeden temizleyen doğal bir ürünü keşfedin.

Fırının parlaklığını geri kazandıran bir temizlik ürünü

Kir, leke, pas, kireç ve kötü kokulara karşı en zorlu ekolojik temizlik ürünleri  arasında ünlü beyaz sirkeyi buluyoruz . Bu temizlik esası, ekonomik , pratik ve çok yönlü    bir bileşen olduğunu kanıtlıyor .    Fırın tepsisini temizlemek, yemek artıklarını ve karbonlaşmış yağları temizlemek için bu doğal yağ çözücüyü tercih edebilirsiniz.

etkili temizlik

İhtiyacın olacak:

  • 2 yemek kaşığı beyaz sirke
  • Biraz su

Fırının içini ve dışını iyice temizlemek için bir sprey şişesine beyaz sirke dökün ve su ekleyin. Karıştırın ve karışımı fırının duvarlarına, tabağına ve camlarına püskürtün. Yağın daha kolay çıkması için bir gece bekletin. Ertesi gün, tüm yüzeyleri mikrofiber bir bezle hafifçe ovun ve ardından fazla suyu çıkarmak için yumuşak, kuru bir bezle silin.

fırın temizliği

Kötü kokularla etkili bir şekilde mücadele etmek için bu numaradan sonra kabartma tozu   da  kullanabilirsiniz . Bunu yapmak için, bir macun oluşana kadar kabartma tozunu suyla karıştırmanız yeterlidir. Daha sonra pastayı fırın raflarına ve fırın tepsisine yayın ve 15 dakika etki etmesi için bırakın. Son olarak, ürünü çıkarmak için nemli bir bez kullanın ve optimum temizlik için cihazınızın tüm yüzeylerini kuru bir bezle silin.

doğal ürünler

Fırını temizlemek için diğer doğal ipuçları

– Limon

Fırının duvarları kirlendiğinde ve tıkandığında temizlenmesi zor olabilir. Meyve sepetinizde ihtiyacınız olan malzemeye zaten sahip olduğunuzu bilin. Limondur.  Tazeliği, güzel kokusu, yağ giderici ve antibakteriyel özellikleri ile beğeni toplayan bu narenciye, fırının içini doğal olarak temizlemek için çok amaçlı bir üründür. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Bir limonun suyunu sıkın ve bir kaseye dökün. Bir süngeri kabın içine batırın ve fırının duvarlarını nemlendirin. Ürünü birkaç dakika bekletin.

Başka bir limonun suyunu sıkın ve fırına koyacağınız bir kaseye koyun. 180°’ye getirin ve fırını 30 dakika ısıtın. Böylece kir ve kalıntılar yumuşayacak ve çıkarılması daha kolay olacaktır. Ardından fırının duvarlarını süngerle ovalayın ve işiniz bitti!

– Gazete kağıdı

En sıra dışı numaralardan biri fırını temizlemek için gazete kullanmaktır. Bunu yapmak için, yinelenen bir gazete sayfası alın ve bir top haline getirin. Hafifçe nemlendirin ve ardından fırının duvarlarını ovalayın. Sonuç sizi kesinlikle şaşırtacak ve fırınınız yeni gibi olacak!

Herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmak için ev ürünlerine, hatta doğal ürünlere dokunmadan önce ev eldivenleri giymeyi unutmayın.

ev