Yeni dikilen fidelerin büyümesini büyük ölçüde hızlandıran bu gübreyi kullanın. Kısa sürede onlara güçlü, sağlıklı, bereketli sahip olacaksınız: mükemmel olacaklar. Daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.

Kasedeki bileşen

Bir bahçıvansanız, genç bitkilerin iyi büyümek ve gelişmek veya gerekirse meyve vermek için özel ihtiyaçları olduğunu iyi bilirsiniz . Özellikle ışığa veya belirli miktarda suya maruz kalmaktan. Gübreyi unutma.

Kesinlikle bir genelleme yapamayız çünkü her bitkinin kendine has ışık ve su ihtiyacı vardır. Ancak tüm bitkilerin bereketli ve güzel yapraklı olması için doğru şekilde beslenmeleri gerekir. Piyasada bulunan pahalı gübreleri veya gübreleri almaya gerek yoktur .

Fidelerin büyümesini hızlandırır

Aslında yeni fidanların büyümesini hızlandıran doğal ürünler kullanarak bunu kolayca yapabilirsiniz . Bunlar ister balkonda ister bahçede saksı olsun değişmez. Bitkilerinizin sağlıklı ve bereketli olması için içine ne koymanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki paragrafı okumaya devam etmeniz yeterli.

Büyümeyi hızlandırın – bunları birlikte kullanın

Dediğimiz gibi her bitkinin kendine göre ihtiyaçları vardır ama gübre kullanımı önemlidir. Bu oldukça doğal olabilir ve ne kadar basit ve ucuz olduğunu defalarca gördük . Örneğin süt, yoğurt, yumurta kabuğu, glikoz ve daha fazlasını kullanabilirsiniz.

Ancak bugün , özellikle yeni ekilmiş bitkilerin büyümesine uygun farklı bir gübre görüyoruz . Bu nedenle saksılarda veya bahçede bulunan küçük fidanlardan bahsediyoruz. Bunların kuruması değil güçlenmesi için onları beslememiz gerekiyor ve bunu iki doğal ürün kullanarak yapacağız.

Maya ve bikarbonatlı doğal gübre

Bir kaba 1 yemek kaşığı kuru maya ve 1 yemek kaşığı karbonatı koyalım . Daha sonra 10 L su ilave edilerek karıştırılır ve yaklaşık 2 saat dinlenmeye bırakılır. Bir süre sonra bu solüsyonu balkonda ve bahçede bulunan tüm fidanları sulamak için kullanabilirsiniz.

İki doğal üründen oluşan bu çözüm sayesinde bitki gelişimine çok yardımcı olacağını göreceksiniz. Ayrıca temel olan hastalıklara karşı direnci artıracağı için. Bu gübreyi ayda 2 veya 3 kez , ardından 10 günde bir veya 15 günde bir kullanabilirsiniz .

Bitkiler için maya ve bikarbonat

Gördüğümüz gibi, bitkileri sulamak, sağlıklı ve bereketli hale getirmek için bu solüsyonu kullanmak yeterlidir. Mayanın özellikleri sayesinde bitki daha hızlı büyüyecektir. Aslında maya, bitkiler tarafından çok hoş karşılanan B vitamini, mineraller ve diğer bileşenleri içerir .

Sodyum bikarbonat ve kuru maya

Ortama maya eklenmesi ayrıca nitrojen ve fosfor içeriğini de önemli ölçüde artırır. Bu sayede bitkiler daha iyi gelişir ve kök sistemleri güçlenir. Sodyum bikarbonat ise kök hastalıklarını ve mantar hastalıklarının saldırılarını önler .

ev