Orkidelerinizin her zaman sağlıklı ve çok gür olmasını ister misiniz? Tek yapmanız gereken bu yazıda verdiğimiz tavsiyeleri takip etmek.

Yemyeşil orkideler için harekete geçin

Orkideler çok yaygın bitkilerdir Bu bitkinin bakımı gerçekten çok basit ve dairelerinde en az bir tane olmasını seçen birçok insan var. Aslında, evde ve güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmadan uzakta harika yaşıyor .

Orkidenin evde ideal konumu yoktur, ancak onu ısı kaynaklarından – her şeyden önce radyatörlerden – uzak tutmak ve oldukça aydınlık bir alana yerleştirmek çok önemlidir . Bu nedenle pencerelerin yanında, doğrudan güneş ışığının içeriye girmemesi koşuluyla orkidenin kusursuz büyümesi için uygun bir alan olabilir.

Orkidenin mükemmel bakımı için ideal sıcaklık 18 ° ile 22° arasındadır . Çok sıcak aylar dışında, evlerimizin içinde her zaman alışık olduğumuz sıcaklık olabilir. Sıcak aylarda, ışığın hiç eksik olmaması gerekse bile daha serin bir alan seçmek önemli olacaktır.

Güneşin bu bitkiyi doğrudan öpmemesi için orkideyi evin güneybatı veya güneydoğu yönündeki bir köşesine yerleştirmeniz de tavsiye edilir .

Orkidenizi yetiştirmek için en iyi yer ve sıcaklık önermesiyle, orkidenizi her zaman bereketli ve sağlıklı kılmak için bazı mükemmel numaralara geldik . İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Bu hareketleri yaparsanız, orkideniz her zaman sağlıklı olacaktır.

Aşırı ısı, köklerin onarılamaz şekilde kurumasına neden olabilir . Bu nedenle orkideyi güneş ışınları veya evin içindeki ısı pompası gibi çok önemli ısı kaynaklarından uzak tutmak önemlidir.

Orkide

Orkideler gerçekten çok güzel çiçeklerdir, ancak kusursuz çiçek açmak için bazı ipuçlarını ve püf noktalarını akılda tutmak çok önemli olacaktır. Orkideler dış mekanları sevmezler. Bu yüzden mükemmel ev bitkileri olarak kabul edilirler . Belirtildiği gibi, çok soğuk bir sıcaklıkta yaşamayı sevmezler. 15°’nin altında aslında acı çekmeye başlarlar.

Çok yüksek sıcaklık durumunda aynı şey. Bu nedenle, iyi havalandırılmış olması koşuluyla evlerimizin sıcaklığı, bir orkidenin optimum bakımı için ideal yeri temsil eder.

Sıcaklık yükseldiğinde bir orkide çiçek açar. Bu nedenle, gösterge niteliğinde, ilkbaharda çiçeklerin çıktığını görebilirsiniz . Bununla birlikte, bereketli bir şekilde gelişmesini sağlamak için, bazı hedeflenen önlemlerin alınması önemli olacaktır. Bunlardan biri bitkiye bol miktarda nem sağlamak olacaktır . Ancak durgun sudan muzdariptir. Bu nedenle toprak iyi süzülmeli ve çam kabuğundan oluşmalıdır .

Özellikle soğuk aylarda orkide fazla suya ihtiyaç duymaz. Bu nedenle 7-10 günde bir sulanması yeterli olacaktır. Sıcak aylarda ise daha sık sulanması gerekecektir. Ayrıca bu bitki diğerleri gibi sulanamaz. Aslında vazoyu bir lavaboya batırmanız ve çam kabuğunu birkaç dakika ıslak bırakmanız gerekecek . Suyu etkili bir şekilde emmesi gerekir.

Orkidenizin  mükemmel çiçeklenmesini  sağlamak için diğer püf noktalarını bulalım . İşte bununla ilgili daha fazla ayrıntı.

Yemyeşil orkideler? Nasıl devam etmeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır

Orkidenizi sürekli ve sık sık gübrelemek, kesinlikle mükemmel ve bereketli çiçeklenme sağlamak için mükemmel bir yol olacaktır. Aslında bereketli orkidelere sahip olmak için potasyum, fosfor ve nitrojen gibi bazı özel besin elementlerinden faydalanmak gerekir.

Yemyeşil orkideler

Çam kabuğu, daha önce de belirtildiği gibi, köklere hava geçişini sağlamak için çok uygundur. O halde sıvı formülasyondaki bir gübre , özellikle bahar döneminde iyi sonuçları garanti edebilir.

Ellerinde zaman ve kıskanılacak bir yeşil parmak olanlar, orkideleri için maksimum sağlık sağlamak için belirli bir hareket yapabilecekler. Belirtildiği gibi iç ortama mükemmel uyum sağlayan bitkilerdir. Ancak bazı durumlarda, aynı gün içinde sıcaklık değişimini tercih edebilirler .

Orkidenizi evimizin çeşitli farklı noktalarına güneş hiç değmemek şartıyla yerleştirmeniz ona daha da güç ve canlılık kazandırmak için geçerli bir durum olarak değerlendirebiliriz.