Bu karışımı kullanarak kıyafetlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde daha beyaz hale getirebileceksiniz. Bütün çamaşırhanelerde kullanıyorlar.

kaşık tuz

Çok az doğal içerikle bembeyaz kumaşlar elde etmenin sırrını açıklıyoruz . Onları ağartmak çocuk oyuncağı olacak.

Sarı bezler, çünkü eskisi kadar beyaz değiller

Çamaşır makineleri bizim için çok yardımcı olsa da, her şeyin üstesinden gelemeyecekleri zamanlar vardır. Evet, kumaşların eskiden beyazken şimdi daha sarı olmasından bahsediyoruz . Neyse ki, bunu düzeltmenin birkaç yolu var ve bunlar herkesin uygulayabileceği ev ilaçları. Bu yüzden bugün sarımsı kıyafetleri nasıl ucuza, hızlı ve kolay bir şekilde beyazlatacağımızı anlatacağız.

Sarımsı çamaşırların nasıl beyazlatılacağını anlatmadan önce beyaz çamaşırların neden rengini kaybettiğinden bahsetmeliyiz. Gerçek şu ki, giysilerin sararmasının birçok nedeni vardır, ancak bunun nedeni neredeyse her zaman nemli ve/veya yetersiz havalandırmalı bir yerde saklanmasıdır.

Sarı bezleri ağartın

Ayrıca kıyafetlerin iyice temizlenmemiş olması da bir başka sebeptir . Bu durumda liflerin içindeki artıklar o sarı noktaların oluşmasına neden olacaktır. Yastık kılıflarının, boyun yastıklarının, bacak yastıklarının vb. saç ve vücutla temas halinde oldukları için sarı olmalarının yaygın olduğunu belirtmeliyiz. Yani bu dokular oksitlenen ter ve vücut yağını biriktirir (dokudaki sarı renk buradan kaynaklanır).

Bunu önlemek için şu üç detayı dikkate almalısınız:

  • giysi bakım  etiketini okuyun ;
  • seyreltilmiş temizlik ürünleri kullanın;
  • Önce kıyafetlerinizin göze çarpmayan bir yerinde bir test yapın.

Birçoğu, örneğin çamaşır suyunun bir çözüm olup olmadığını merak ediyor. Aslında kıyafetleri iyi durumda tutmak için uygun bir ürün değildir. Lekeleri normal deterjanlara göre daha iyi çıkarırken, hem kumaşın sararmasına hem de liflerinin zayıflamasına neden olabiliyor. Yani kıyafetleri kırabilir.

Ayrıca ağartıcı, akrilik kumaşlar için kesinlikle kontrendikedir ve bunun yerine doğal kumaşlar (pamuk veya keten gibi) üzerinde iyi çalışır.

Bu doğal karışımla onları nasıl beyazlatırsınız?

Giysilerinizin sararmasını önlemek istiyorsanız, krem ​​ya da vücut losyonu sürerken cilt tarafından tamamen emilene kadar giyinmemeye çalışın. Dediğimiz gibi uzun vadede çamaşırlarınızı sarartan çamaşır suyu kullanmayın.

Saklamadan önce giysilerin gerçekten temiz ve kuru olduğundan emin olun. Çamaşırlarınızın liflerinde kalıntı bırakabilecekleri ve zamanla oksitlenebilecekleri için yumuşatıcı veya parfüm kullanımını önermiyoruz. Giysileri saklarken plastik torbalara koymayın . Bunun yerine toz ve kirden korumak için karton kutular kullanın.

tuz

Giysileriniz şimdiye kadar sarardıysa, sorunu çözmek için kaba tuz ve kabartma tozu karışımı oluşturabilir ve geleneksel temizlik deterjanını sürerken tambura birkaç çay kaşığı ekleyebilirsiniz. Bu işlemi ayda birkaç kez tekrarlayarak giysilerinizin nasıl daha beyazlaştığını fark edeceksiniz.

Sonunda sararmış giysileri nasıl beyazlatacağınızı   öğrendiniz . Gördüğünüz gibi, ihtiyaç duyacağınız malzemelerin çoğu zaten evde olacağından çok karmaşık değil.

ev