Tüm fareleri evden uzak tutabilen bir bitkidir. Aslında çok yaygındır ve geleneksel yemekleri tatlandırmak için kullanılır.

fareler için aromatik bitkiler

Farelere zarar vermeden evden nasıl uzaklaştırılır ? Bu imkansız bir birliktelik, bu yüzden bu istenmeyen hayvanları uzak tutabilecek bitkileri evde tutmanın zamanı geldi. Bunlar, özellikle insanlara hoş gelen, ancak farelere hoş olmayan kokulara sahip bitkilerdir. Özellikle bir tanesi yemekleri çeşnilendirmek için kullanılır ve İtalyan geleneğini zenginleştirmek için mükemmeldir. Neyle ilgili? Hemen öğrenelim.

Fareleri evden uzak tutmak için bitki

Fareleri evden uzak tutmak veya her halükarda yaklaşmalarına izin vermemek çoğu zaman gerçek bir görev haline gelir. Sadece farelerin sağlığı için değil, insan ve çevre sağlığı için de koruyuculu kimyasal kullanımına gerek yoktur.

Böcek öldürücüler, bu hayvanların sağlığına zarar vermek için özel olarak tasarlanmıştır . Sadece bu da değil, aslında zamanla ilerleyerek astım – tahriş ve alerji geliştirerek insan vücudunu da etkileyebilirler. Doğada, genellikle evde veya bahçede bulunan doğal kovucular veya bitkiler vardır.

Ana kahramanı şüphesiz nanedir.

Nane fareleri evden uzak tutar

Kokusu çok güzel ama fareler için gerçek bir kabusu temsil ediyor. Sadece bu da değil, bu doğal pestisit aynı zamanda hamamböceklerini ve  örümcekleri  de uzak tutar . Bulaşıklara verdiği aromatik notanın yeri doldurulamazken, fareler yuvalarını kuracakları başka yer arayacaktır.

Geleneksel yemeklerde kullanılan ve her evde bulunan bir diğer bitki ise fesleğendir. Yeşil yaprakları özellikle mutfakta çok beğenilirken, kokusu genel olarak fare ve böcekler için doğal bir kovucudur. Sadece bitkiyi değil, aslında kemirgenleri uzak tutarken odalara koku veren bir sprey de kullanabilirsiniz .

Farelerin sevmediği bitkiler: çok güzeller

Evdeki itici gücü daha da artırmak için başka bitkiler de benimsenebilir ve konumlandırılabilir:

  • Lavanta, zarafetin ve rahatlığın simgesi . Bu bitki, fareleri ve çeşitli böcekleri uzak tutan doğal bir ilaçtır. Sadece bakmak güzel değil, aynı zamanda odaları incelikle parfümlemek de güzel. Koku, fareler tarafından rahatsız edici olarak algılanırken, insanlar için hoştur;
Sıçan kovucu olarak lavanta
  • Defne asırlık bilgeliğin bir sembolüdür, ama aynı zamanda böcekleri ve fareleri evden uzak tutan bir kovucudur. Büyümesi çok kolay, tüm evi dolduran karşı konulmaz bir kokuya sahip bir çalıdır.

Birkaç basit adımla güzellik, renk ve eşsiz kokularla dolu bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda fareler artık eve girmeyecek.

ev