Bu bitkileri asla süs olarak pencere kenarına koymamalısınız çünkü birkaç gün içinde ölecekler.

Çoğu İtalyan evinde, iç mekanı süsleyen bitkiler ve çiçekler vardır. Yıl boyunca dayanabilen ve mükemmel bir bakış sağlayan güzel renkli çiçeklere sahip bazı çeşitleri tercih etme eğilimindeyiz . Ancak, bazı bitkiler evin belirli yerlerini sevdiği için her zaman fidanlıkçıların tavsiyelerine uymak daha iyi olacaktır. Örneğin bunlar, hemen ölmelerine neden olmamak için asla evin pencere pervazına yerleştirilmemelidir .

Bitkiler asla pencere pervazına yerleştirilmemelidir

Evde bitkilere sahip olmak, kesinlikle alanları süslemek, doğanın verdiği ahenkli bir dokunuş vermek ve huzur getirmek için harika bir yoldur. Pencere eşiği, özellikle üzerine bazı bitkiler yerleştirmek için pencerenin önüne yerleştirilmiş gibi görünüyor.

Pencere kenarındaki bitkiler

Bazı çeşitler vardır ki bu alana kesinlikle yerleştirilemezler çünkü doğrudan ışık yapraklarını yakabilir ve büyümelerini zorlaştırabilir. Sadece bu da değil, bunlardan bazıları az ışık ve sürekli nemi tercih ediyor: onları pencere pervazına koymak sadece anında ölmelerine neden olur.

Pencere pervazına asla koyulmaması gereken bu bitkiler nelerdir ?

  • Orkide

Sürekli neme ihtiyaç duyduğu için asla pencere kenarına yerleştirilmemesi gereken güzel çiçekleri olan bir bitkidir. Sadece bu da değil, pencereden gelen doğrudan ışık onu yakabilir ve birkaç saat içinde ölmesine neden olabilir. Pencere de güneye maruz kalıyorsa , güneş ışınlarının doğrudan gelmemesi için bir perde sabitlemek gerekecektir.

Orkide

Tüm yıl boyunca güzel ve sağlıklı olması için iç sıcaklığın asla 24°C’yi geçmemesi gerektiğini unutmayın .

  • Noel kaktüsleri

Işığı seven ama doğrudan güneş ışığını sevmeyen çok özel bir bitki. Ayrıca iç sıcaklığı gündüz 21°C, gece 18°C’yi geçmeyen her türlü ısı kaynağından uzak tutulmalıdır .

Noel kaktüsü

Pencerenin yanına yerleştirmek mümkündür, ancak asla pencere pervazına, her durumda bu tür bitkiler için zararlı olan hava akımlarından korunmalıdır.

  • Noel yıldızları

Tamamen kış bitkisi ve tipik Noel tatili, pozitiflik ve refah dilemek için mükemmel bir sembol ve hediye olur . Tüm yıl boyunca yaşayabilmesi için uyulması gereken bazı kurallar vardır, örneğin altına yanan bir radyatörün yerleştirildiği pencere pervazından uzak tutmak gibi.

Noel Yıldızı

Ayrıca 21°C’nin üzerindeki sıcaklıklar gibi cereyanlar da zararlı olabilir.

  • siklamen

Siklamen, ısıdan ve doğrudan ışıktan nefret eden güzel ve renkli bir bitkidir. Bu nedenle denizlik kış ve yaz aylarında tam olarak ideal bir yer değildir.

siklamen

Girişteki konum, 16°C’lik esintili bir sıcaklıkla mükemmel . Onun için yer yok mu? Kuzeyde bulunan bir pencere ile pencere pervazını seçin ve siklamen size teşekkür edecektir.

  • Nergis zambağı

Bu, ışığa ihtiyaç duyan ancak doğrudan ışığa ihtiyaç duymayan bir bitkidir , ayrıca birkaç saat sonra kurumasına neden olabilecek ısı kaynaklarına tolerans göstermez.

Amarilly'ler

Hepsi bu kadar değil, bu bitki yeşil başparmağı olanlar için tavsiye edilir çünkü çevreye ve ayrıca sıcaklığın asla 26°C’yi geçmemesi gereken iklime göre taşınması gerekir.