Bu, hamamböceklerinin nefret ettiği bitkidir, kokusu böcekleri hemen uzaklaştırır: asla geri gelmezler.

hamamböceği için bitkiler

Hamamböcekleri günün düzenidir ve eve girip asla çıkamayan yaygın bir böcektir. Uzmanlara göre, yuva yapacak köşeyi bulup bir aile kuracak kadar belirli kokulara ve artıklara ilgi duyuyorlar. Kimyasal kovucular tavsiye edilmiyorsa, onlara zarar verebilecek tuzaklar veya başka herhangi bir şey bile önerilmemektedir. Bu nedenle, onları koşarak uzaklaştıran doğal maddeler kullanmak iyidir. Sadece bu da değil, bu bitkiden hamamböcekleri nefret ediyor .

Hamamböcekleri neden eve girer?

Hamam böcekleri çok hızlı böceklerdir, ulaşılması imkansız yerlere saklanmayı başarır ve kısa sürede yumurtalarını bırakırlar. Ana besinleri dışkıdır ve insanlar için oldukça zararlı patojenik mikropları yanlarında taşıyabilirler. Sadece bu da değil, masada veya kilerde bulabilecekleri her şey gibi kolay yiyecekleri de severler.

Konuyla ilgili bir cevap vermek her zaman kolay olmasa da birçok kişi hamamböceklerinin nereden gelebileceğini merak eder. Genel olarak, onları tavan aralarına veya kilere götüren erişimlerden yararlanırlar . Su borularından, elektrik prizlerinden duvarlardaki küçük çatlaklara kadar gidebilirler.

evde hamam böceği

Nemli oldukları için banyoları severler, ancak rahatsız edilmeden yaşayabilecekleri tavan arasında da kesinlikle rahatlar. Yuva yapmak için kirli, karanlık ve nemli yerleri tercih ederler. Pek çok küçük hamamböceğinden oluşan gerçek bir aileyi vermek için tam bir özgürlük içinde yuva yapmak onlar için ilgi alanları kolaydır: dişiler her harekette 40’a kadar yumurta üretir ve bu inanılmaz bir sayıdır.

Hamamböceklerine karşı bitki: doğal kovucu

Yapılacak ilk şey, kilerlerin içinde kırıntı veya açık paketler olmadan evi temiz tutmaktır . Hamam böceği yemeksiz temiz yerleri sevmez bu sebeple biraz daha hijyene dikkat etmek gerekir. Sonra hamamböceklerinin nefret ettiği bir bitki var.

Yoğun sarı çiçekleri ve baş döndürücü kokusuyla solucan otu denir . Kafur kokusu bu böcekler için dayanılmaz olduğundan, bu kesinlikle böcekleri uzak tutmanın en iyi yöntemidir .

Hamamböceklerine karşı solucan otu bitkisi

Sonra dayanamadıkları başka kokular da var, yani:

  • Marsilya sabunu , su ile bir kap içindeki bir solüsyondan geçirilir. Hamamböceklerinin kaçması için döşemeli mobilyalarda ve evin köşelerinde buharlaştırmanız yeterli olacaktır;
  • Genel olarak uçucu yağlar, özellikle biberiye, güçlü ve hoş olmayan bir kokuya sahiptir. Evin çeşitli stratejik köşelerine yerleştirilecek bitki;
  • Aynı şey , evin çeşitli köşelerine yerleştirilecek doğal bir böcek ilacı olan kedi nanesi için de geçerli. Açıkçası, mevcut evcil hayvanlara gerekli özen gösterilerek.
ev