Buzdolabımızdaki bir bileşen sayesinde meyve ve sebze hasadını ikiye katlayabiliriz. İşte ne olduğu.

Eksiksiz bir akşam yemeği veya öğle yemeği bir tatlıyla biter ama tatlıdan önce bile sofralarımızda mevsime göre değişen meyve ikramı yapılır.

Tadına göre pek çok meyve türü olabilir ve bunların çoğu tüm yıl boyunca mevcut olsa bile sebzeler mevsimselliklerine saygı göstermelidir.

Meyve ve sebzeler: İşte hasadı ikiye katlayan içerik

Elma, muz, armut, havuç, patates ve daha birçok meyve ve sebze türü, sebze ve daha ne varsa süpermarkette ve güvenilir manavlarda rahatlıkla bulabilir ve kendimizi farklı lezzetler hazırlayarak şımartabiliriz.

Son zamanlarda 0 km’de meyve ve sebze tüketimi giderek daha ısrarlı hale geliyor, yani çok fazla km yol kat etmemiş ve doğrudan yerinde tüketilebilen ürünler elde ediliyor.

Bu nedenle tüketiciler, birçok adımdan ve bir çeşit kontaminasyondan kaçınarak doğrudan çiftçinin arazisinden sofraya giden ürünleri satın almaya teşvik ediliyor.

Meyve ve sebzeler: hasatınızı nasıl ikiye katlarsınız?

Bu çok önemli ve İtalyan vatandaşlarının orijinal ürünler satın alabilmesi için Coldiretti uygulanıyor ve genellikle şehrin çeşitli yerlerinde kaliteli meyve ve sebze satan sarı tezgahlar buluyoruz.

Meyve ve sebzelerin refahı ve lezzetleri, aynı zamanda, yetiştirildikleri toprağa ve bunun nasıl işlendiğine, böcek ilaçlarından ve tüketicinin sağlığı için sağlıksız olan ürünlerden kaçınılmasına da bağlıdır.

Bu nedenle özellikle küçüklerin hedef olması durumunda organik veya GDO’suz ürünleri tüketme eğilimi var, öyle ki birkaç yıl önce okullarda okul meyvesi programı oluşturuldu .

köylünün sırrı

Ancak meyve ve sebzelerin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak için , özellikle Amerika’da çok yaygın olan ancak İtalya’da da zemin kazanmaya başlayan evde yetiştirilen bir bahçeniz varsa, toprağa ne koyduğunuza çok dikkat etmeniz gerekir.

Meyve ve sebzelerin miktarını ve büyümesini iki katına çıkaracak bir sır vardır ve bu sır, buzdolabımızın içinde bulunan ve başka amaçlar için kullandığımız bir bileşende yatmaktadır.

Bira mayasından bahsediyoruz. Bu ürün, bitkilerin içine yerleşen mikroorganizmaları toprağa sağlar, fosfor ve azot varlığı sayesinde onları güçlendirir.

Meyve ve sebzeler: hasatınızı nasıl ikiye katlarsınız?

Bu madde ile bir gübre hazırlamak için, basitçe öğütün veya toz haline getirilmiş olanı oda sıcaklığında bir bardak suda kullanın ve içine bir çay kaşığı şeker ekleyin.

Bu solüsyon bahçeyi sulamak için kullanılmalıdır ve bir süre sonra meyve ve sebze hasadının nasıl bollaşacağını ve ürünleri sorunsuz bir şekilde tüketebileceğimizi göreceğiz.

Çiftçilerin topraklarının sorunsuz ve bol ürün vermesi için başvurdukları yöntemlerden biri de budur.