Çamaşır tozunun sadece çamaşır makinesi için yararlı olduğunu mu düşündünüz? Çok yanıldın. Evet, çünkü bu tür deterjanlar tuvaletimizi mümkün olan en iyi şekilde temizlemek için de özellikle yararlıdır. Nasıl olduğunu görelim.

Tuvalet deterjanı dışındaki çamaşır tozu

R5*’ten sodyum perkarbonatlı çamaşır tozu: özellikler

Toz deterjan, farklı amaçlar için kesinlikle işlevsel olan bir dizi özelliğe sahiptir. Belki de herkes bu deterjanın beyazlatma özelliklerinin etkileyici olduğunu bilmiyor: aynı grenli bileşim kiri çözmenize ve “kazımanıza” izin veriyor.

Lekelerin organik parçacıkları, su ile birleşen granüllerin bileşimi nedeniyle kolayca yok edilir. Aslında, perkarbonatlı toz deterjan kullanımı, havlu ve çarşaf gibi giysiler için değil, aynı zamanda günlük kullandığımız tüm çamaşırlar için pratik olarak mükemmel görünmektedir.

60 derecede bile etkilidir. Bazı toz deterjanlar, çevreyi sterilize etme ve çevreyi olumsuz etkilememe gibi ilginç bir özelliğe sahip olan aktif oksijenle zenginleştirilmiştir.

Asıl avantaj, R5 Sodyum Perkarbonatın varlığından kaynaklanmaktadır. Bu ek elemanın varlığı, toz deterjanın çok kirli giysiler ve ağır yüklü çamaşır makineleri için mükemmel bir ürün olduğunu düşünmeyi de mümkün kılar.

Tuvaletin çamaşır tozu ile temizlenmesi

Toz deterjanın özelliklerine bir göz attık, şimdi yapılabilecek ve bir tür numarayı temsil eden özel kullanıma geliyoruz. Bu deterjan aslında tuvaletimizi en iyi şekilde temizlemek için kullanılabilir.

Genel olarak, klozet sararabilir ve kireçten kaynaklanan lekelerle ve genel olarak kullanılabilir. Bu normaldir ve endişe verici değildir. Tam da bu bağlamda toz deterjan son derece faydalıdır.

Sadece kaseye bir kepçe dökün ve tuvaleti yıkayın. Bu noktada, suyun bardağa inmesini beklemeniz ve ardından tozu yaymaya başlamanız önerilir. Lekelere ve en sararmış kısımlara daha fazla pudra koymaya çalışıyoruz.

Bu aşama sona erdiğinde, ürünün etki etmesi için en az otuz dakika beklemek gerekecektir. Gerekli süre geçtikten sonra, fazla ürünü ortadan kaldırmaya çalışmamız gerekecek: belki paspas konusunda kendimize yardımcı olabiliriz.

Zaten fazla tozu çizip çıkarırken çok fazla köpük oluşacağını fark edebiliriz. Paspası sterilize edilip kurutulabilmesi için bardağa da bırakabiliriz.

Aşamanın sonunda tuvaleti sifonu çekebiliriz ve hemen yeni bir tuvalet olduğunu fark edeceğiz!

*R5 Sodyum Perkarbonat, aynı anda temizleme, sanitasyon ve beyazlatma etkisi yapan ekolojik bir beyazlatma maddesidir.

ev