Giysilerinize uzun süre parfüm sürmenin mükemmel bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Bu sonucu elde etmek için tek bir bileşen eklemeniz yeterli ve kıyafetlerinizi uzun süre kokudan arındırın. Hangi malzemenin olduğunu öğrenelim!

Giysiler uzun süre kötü kokar.

Bazen çamaşır makinesinden çıkan kıyafetlerin istediğimiz gibi kokmadığını görüyoruz. Çoğu zaman  yumuşatıcı bile çamaşırların güzel kokmasını sağlamaz  çünkü bunlar kimyasal bileşenlerle doludur, ancak bazen hata çamaşır makinesinin tam olarak temiz olmaması veya aşırı deterjan kullanımından da kaynaklanabilir.

Peki   parfümlü giysilere  yumuşatıcı yerine ne konulmalı ?  Çamaşır makinesinde yıkarken çamaşırlarınızın daha güzel kokması için ekleyebileceğiniz doğal bir madde var . Gelin bunun hangi madde olduğunu öğrenelim  , ama aynı zamanda giysilerinizin  uzun süre güzel kokmasını  sağlayacak  başka çarelere de bakalım  !

Kadın kokulu kıyafetlerin kokusunu alıyor

Giysilere parfüm koymak için uçucu yağlar

Kumaş yumuşatıcısını değiştirmek ve giysileri daha hoş kokulu hale getirmek için harika bir çözüm, esansiyel yağları kullanmaktır   . Herhangi bir kokuyu seçebilir ,   en çok hoşunuza giden kokuyu seçebilir veya çamaşırları çamaşır makinesine her koyduğunuzda kokuyu değiştirebilirsiniz.

Esansiyel yağ kullanmanın avantajı aynı zamanda  kumaşları mükemmel tutmak  ve zaman içinde mükemmel bir şekilde kalmasını sağlamaktır.  Kokusuz ve ferah giysiler elde etmede etkili olan bergamot, limon veya portakal gibi narenciye esansiyel yağlarını kullanabilirsiniz  .

Veya piyasada bulduğunuz kekik, okaliptüs, nane esansiyel yağları ve diğer aromaları tercih edebilirsiniz  . Aşağıda bu doğal bileşeni kıyafetlerinize parfüm eklemek için nasıl kullanacağınızı açıklıyoruz:

  • 10 damla esans yağını 1 bardak suyla seyreltin
  • Çözeltiyi yumuşatıcı tepsisine dökün.

Seçilen esansiyel yağın hoş kokulu etkisi, giysiler üzerinde etkili olacak ve onları oldukça hoş kokulu bırakacaktır.

Sirkenin giysilere faydaları

Çamaşır yıkamak için kokulu su da harikadır.

Giysileri parfümlemek için diğer mükemmel çözümler portakal çiçeği suyu veya lavanta suyudur. Suyu bir sprey şişesine koyun ve çamaşır makinesine koymadan önce giysilerinize püskürtün   . Kurutucuya koyduktan sonra giysiler hoş kokulu olacak ve giymesi, havlulara dokunması ve çok daha fazlası hoş olacaktır.

Mükemmel bir alternatif  de kıyafetleri koklamak  için mükemmel  olan gül suyudur  . Gül suyu, giysilerde hoş bir aroma bırakır ve güçlü kokulardan hoşlanmayanlar için idealdir. Giysilerin taze kokmasını ve uzun süre dayanmasını sağlamanın başka yöntemleri de var, burada uygulaması kolay, ucuz ve kolay erişilebilir malzemelerle sunulan yöntemlerden bazılarını sunuyoruz.

Giysilere uzun süre koku vermek için kokulu kağıt yöntemi

Kokulu kağıt yöntemi,  giysilerin daha da güzel kokmasını sağlamak için de harikadır. Bunu uygulamaya koymak için, muhtemelen mutfakta bulundurduğunuz evde kağıt ve en sevdiğiniz kokunun esansiyel yağını almanız gerekir.

Kağıt havluya birkaç damla esansiyel yağ dökün  ve kurutucudaki çamaşırlarla birlikte tamburun içine yerleştirin. Son aşamada yani kurutma aşamasında uzun süre parfümlemek için mükemmel bir çözümdür  .

Kadın kokulu kıyafetlerin kokusunu alıyor

Giysilerin daha iyi kokmasını sağlayacak diğer çareler

Giysilere uzun süre parfüm sıkmak ve bu sayede yumuşatıcıdan daha iyi sonuçlar elde etmek ve böylece bileşimde bulunan kimyasal maddelerden kaçınmak için başka çareler de vardır. Bunlar en etkili olanlardır:

Yün Yumağı Yöntemi  : Giysilerinizin uzun süre taze kokmasını sağlamanın harika bir yolu, bir miktar yün yumağı alıp üzerlerine en sevdiğiniz kokunun birkaç damla esansiyel yağını damlatmaktır. Örneğin, kurutma döngülerinden önce birkaç damla vanilya esansiyel yağı ekleyebilirsiniz.

Lavanta Poşeti Yöntemi  – Tek kullanımlık lavanta poşetleri kullanmak, kıyafetlerin ferah kokması için etkili bir yöntemdir.

Belirtilen yöntemler sayesinde çamaşırlarınızın kokularını yumuşatıcı kullanmadan mükemmel bir şekilde giderebileceksiniz. Kumaşlar  daha da yumuşak kalacak  ve kokusu hazır yumuşatıcılara göre çok daha uzun süre dayanacak!

ev