Size her zaman bereketli bitkiler verecek, diğerlerinden daha iyi bir doğal gübre var. Ne olduğunu görelim.

Çok güçlü gübre

Sıcak mevsimin gelmesiyle birlikte kendini bahçeye (ya da balkona) adama isteği de geri döner ve kışın tehlikeye girmiş olabilecek bitkileri düzenler. İster yeni bitkiler satın almak, ister eski bitkileri canlandırmak isteyin, bol miktarda vitamin ve mineral ve anında beslenme sağlamak için mükemmel olan doğal bir gübre olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Makalede ne olduğunu görelim.

bitkiler nasıl tedavi edilir

İster yeşil parmaklı bir yetiştirici olun, ister sadece balkonda yetiştirmeyi seven bir bitki olun, her bitkinin kendi ihtiyaçları olduğunu çok iyi bileceksiniz . Tam güneşe ihtiyaç duyan bitkiler var, diğerleri gölgeyi tercih ediyor, bazıları neredeyse her gün suya ihtiyaç duyuyor, diğerleri ise onu tutuyor ve haftada bir kez sulanmaktan memnun. Hiç şüphesiz ilk yapılması gereken kendi bitkilerinizi tanımaktır .

Bitki bakımı

Onları bir çocuk odasında satın alma fırsatınız varsa, doğru bakım hakkında bilgi almanız kolay olacaktır. Alternatif olarak, bitkinin adını biliyorsanız internete veya fotoğrafını çekerek size hangi bitki olduğunu ve onu en iyi nasıl yetiştireceğinizi söyleyen ücretsiz uygulamalara gidebilirsiniz. Kısacası, günümüzde fidanları yaşatmak, yeşil parmakları olmayanlar için bile basit hale geldi .

Kesin olan bir şey var ki, tüm bitkiler, yaşam alanlarında yaşamıyorlarsa, iyi bir gübreye ihtiyaç duyabilirler. Piyasada farklı formülasyonlarda pek çok şey var, ancak bugün organik bir elementin bitkileri daha güçlü ve daha bereketli hale getirmede nasıl çok daha etkili olabileceğini göreceğiz .

Bitkiler için en iyi gübre

Bitkiler için gübreler hakkında konuştuğumuzda, genellikle doğrudan bitkinin kendisine etki eden maddeleri düşünürüz. Gerçekte çoğu gübrenin yaptığı şey toprak üzerinde hareket etmektir . En iyi doğal gübrelerden biri Leonardite’dir.

Leonardit, bazı kil türlerinde bulunan karbon açısından zengin bir organik maddedir. Organik maddece zengin killerden ekstrakte edilebilen lignince zengin bir maddedir .

Bir gübre olarak leonardit

Leonardit, kimyasal ekstraksiyon işlemleriyle elde edilebilir ve sıklıkla toz, sıvı veya granül halinde bir gübre olarak kullanılır. Bu madde toprağa ve dolayısıyla bitkilere anında besin sağlar. Bunu kullanmak çok basit. Bitkilere yeni yuva oluştururken toprağa karıştırılabilir veya 10 gram toz bir litre suda eritilerek bitkilerin sulanması için solüsyon elde edilebilir .

Yemyeşil bitkiler

Leonardit , toprak verimliliğini artırmaya, toprak kalitesini iyileştirmeye ve   bitki büyümesini  desteklemeye yardımcı olan nitrojen, fosfor ve potasyum gibi besinler açısından zengindir . Leonardit ayrıca toprak sıkışmasını azaltmaya , toprak yapısını iyileştirmeye ve zararlılara karşı bitki direncini artırmaya yardımcı olabilir .

Bitkilerin ve toprağın sağlığı için kesinlikle çok faydalı ve tamamen doğal bir madde.

ev