Kısa sürede uzun ömürlü ve patlayıcı bir çiçeklenmeye nasıl sahip olunur? Bu doğal gübre ile tüm sorunlarınızı çözeceksiniz. İşte ihtiyacın olan şey.

Evinizdeki tüm kimyasal veya suni gübreleri atmaya başlayın ! Sizlere anlatacağımız yöntem ile uzun ömürlü ve sıra dışı bir çiçeklenmeye sahip olacaksınız . Harika sonuçlar almak için bunu nasıl yapmanız gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

Çünkü çiçeklenme her zaman garanti edilmez.

Bitkilerimizi , küçük yeşil mücevherlerimizi ne kadar sevsek ve onlara özenle davransak da , onlar bize çiçek açmanın olağanüstü görüntüsünü vermeyebilirler . Ne sebeple?

Çiçekli

Bu doğal süreci engelleyebilecek , ancak genellikle gerçekleşmeyen birçok neden vardır . Dikkate alınması gereken ilk faktör sulamadır . Sanılanın aksine, bitkilerin veya çiçeklerin her zaman sulanması gerekmez.

Arazi hakkında öğrenmeye başlayın , özelliklerini ve organoleptik özelliklerini inceleyin: her zaman onu sulamaya ihtiyaç olmadığını anlayacaksınız . Örneğin, dokunduğunuzda nemli hissediyorsanız, bu bitkinizin iyi durumda olduğu ve daha fazla suya ihtiyacı olmadığı anlamına gelir.

Tersine, kuru veya dokunulamayacak kadar lifliyse, yeşil mücevherinizin içmeye ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Ayrıca güneş ışığına dikkat edin . Güneş ışınları bitkinin sağlıklı, güçlü ve sağlam büyümesine yardımcı olsa da , aslında tam tersi bir etkiye de sahip olabilir, yani yaprakları ve kökleri yakabilir.

Bu nedenle, küçük yeşil akciğer parçanızı büyümesini desteklemek için uygun bir ortama yerleştirin . Ancak bu teknikleri daha önce uygulamışsanız ancak çiçeklenme geç kalmışsa mutlaka gübreye başvurmanız gerekecektir.

Ancak kimyasal veya yapay olanları unutun. Size açıklamak üzere olduğumuz teknikle, size patlayıcı ve uzun ömürlü çiçeklenmeyi garanti edecek doğal bir gübre yapabileceksiniz .

Olağanüstü etkilere sahip doğal gübre

Sahip olduğunuz tüm kimyasal ve suni gübreleri atmaya başlayın . Size göstermek üzere olduğumuz teknik ile sadece üç malzeme ile kendi başınıza doğal bir gübre yapabileceksiniz.

Bitki

Nasıl devam edeceğinizi öğrenmeye hazır mısınız? Öyleyse hemen başlayalım. İhtiyacınız olan ilk malzeme muz ! Bildiğiniz gibi bu meyveler, içerdiği doğal bileşenler sayesinde bitkilerinizin çiçeklenmesini kolaylaştıracak potasyum ve diğer mineral tuzlar açısından oldukça zengindir .

Bu meyveyi soymaya başlayın ve kabukları daha sonra dondurucuya koyacağınız bir poşete koyun . Üç saat kadar soğukta beklettikten sonra buzluktan çıkarıp küçük bir doğrama tahtası ve keskin bir bıçak yardımıyla küçük parçalara ayırmaya başlayın.

Sonra onları daha sonra kaynatacağınız bir tencereye koyun . Bu arada kendinize bir patates alın ve soymaya başlayın. Bu sebze aynı zamanda potasyum açısından da zengindir , aynı zamanda bitkilerimiz için enerji verici olan nişasta açısından da zengindir . Yapılacak prosedür muz kabukları ile aynıdır: bu nedenle, patates kabuklarını alın ve bir buzdolabı poşetine koyun ve her şeyi dondurun.

Üç saat sonra, onları dondurucudan çıkarın ve küçük parçalara ayırmaya başlayın. Açıkçası, onları 600 ml su dökeceğiniz aynı tencerede muz kabuklarına ekleyeceksiniz . Tavayı kaynayana kadar ve dolayısıyla en az 15 dakika ateşte tutun . Her şeyi termal bir kapakla örtün.

Bu sürenin sonunda sıvıyı süzgeç yardımıyla bir bardağa süzün ve bir kenarda bekletin. Şimdi önceden yaptığımız sıvıya üçüncü malzememizi veya şekeri veya alternatif olarak balı ekleyelim .

İki yemek kaşığı beyaz şeker veya büyük bir kaşık bal dökün ve her şeyi karıştırın. Ve voilà, doğal gübremiz hazır . Şimdi tek yapmanız gereken bitkilerinizi sulamak.

Bu sistemle birkaç hafta içinde bitkilerinizin rengarenk ve gösterişli küçük çiçekler aramaya başladığını göreceksiniz . Ancak dikkatli olun, bu gübre her gün değil 20 günde bir kullanılmalıdır .

Daha sonra doğrudan ısı kaynaklarından uzak , kuru ve serin bir yerde saklayın . Bu nedenle , bu teknikle bitkilerinizin size teşekkür edeceğini göreceksiniz : çok kısa sürede, kesinlikle olağanüstü bir manzara olan çiçeklenme sürecine siz de tanık olacaksınız.

Daha sonra kimyasal veya suni gübrelere veda etmeye hazırlanabilirsiniz . Sadece üç bileşenle ve diğer şeylerin yanı sıra çok doğal olarak, uzun süreli ve patlayıcı ama her şeyden önce çok hızlı çiçeklenmeyi garanti edebilen bir ev ilacı oluşturabilirsiniz .

Teknik çiçeklenme