Bu doğal gübre, bitkilerinizin gerçekten hızlı büyümesini sağlayacaktır. Yapması son derece basit: Bu tarifi bir kez öğrendiğinizde, onu mağazadan bir daha satın almayacaksınız.

Bitkilerin hızlı büyümesini sağlamak için doğal gübre

Sebze bahçenizdeki veya bahçenizdeki bitkilerin aniden büyümesini sağlayan doğal bir gübre mi arıyorsunuz ? Kendi ellerinizle yapın: paradan tasarruf edin ve yeşil takılarınıza çevre dostu bir şekilde bakın.

Süper etkili bir doğal gübre nasıl yapılır?

Bitkilerin aniden büyümesini sağlamak için bazen gübre kullanımına başvurmak gerekir . Piyasada çok sayıda var, ancak çoğu kimyasal ve bu açıkça özellikle çevre için iyi bir şey değil.

Organik vicdanınız sizi ekolojik ürünler ve gübrelemeye doğru itiyorsa , bu katkıyı okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz. Bugün , bitkilerinizin hızla büyümesini ve bol miktarda çiçek ve muhtemelen meyve üretmesini sağlayacak doğal bir gübreyi kendi ellerinizle nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz .

Ekolojik gübreleme

Size birazdan anlatacağımız prosedür gerçekten çok basit. Bu ilacı bir kez denediğinizde onsuz yapamayacağınızı garanti ediyoruz. Doğa , işlevsellik açısından kimyasal olanlara eşdeğer, ancak kimyasallara zarar vermeden kendi başlarına çok önemli özelliklere sahip olan içerikleri ve ürünleri emrimize sunar .

Bitkilerinizin hızlı büyümesini sağlamanın yöntemini merak ediyorsanız , hemen almanız gereken 2 malzemeyi söylüyoruz . İşte hangileri.

Bitkilerin hızlı büyümesini sağlayan inanılmaz tarif

Bitkilerinizi doğal yollarla gübrelemek istiyorsanız bu tekniği denemelisiniz. Eminiz ki denedikten sonra bir daha marketten gübre almayacaksınız.

İki malzeme almanız gerekiyor: bir patates ve biraz karanfil . Nasıl devam edilir? Önce bir patatesi ortadan ikiye kesip birinin içine 5 tane karanfil koyacaksınız .

Bu noktada karanfilli patatesinizi blendera koyun , üzerine 1 litre su ekleyin ve mikseri en az 2 dakika çalıştırın . Filtrelemeniz ve bir nebülizöre aktarmanız gereken sıvı bir çözelti elde edeceksiniz . Doğal gübreniz hazır! Bitkilerinizin toprağına 30 günde bir püskürtün.

Bir patates ve biraz karanfil neden bitkilerinizin büyümesine yardımcı olur? Açıkçası, bir araya gelen aktarılamaz doğal özellikleri nedeniyle , daha da iyi sonuçları garanti eder.

Doğal gübre yapmak için patates ve karanfil

Özellikle patates, bitkinin büyümesi için gerekli olan potasyum, fosfor, magnezyum ve diğer mineraller açısından zengindir . Genellikle çöpe attığımız bu yumrunun kabuğu bile aslında besin açısından oldukça zengindir.

Bitkilerinizin büyümekte zorlandığını veya yapraklarının kıvrıldığını fark ederseniz , muhtemelen minerallerden ve özellikle potasyumdan yoksundurlar. Bu durumda başka bir ucuz ve etkili doğal gübre de yapabilirsiniz .

En az 5 patatesin kabuklarını 2 litre su içeren bir tencereye koyun . Getirin ve kaynatın. Her şeyin soğumasını bekleyin ve tencerede bulunan sıvıyı bir nebülizörde filtreleyin . Su, patates kabuklarının tüm faydalı özelliklerini ve dolayısıyla potasyum ve diğer mineral tuzları emmiş olacaktır.

Bu solüsyonu bitkilerinizin zeminine püskürtebilirsiniz : eğer kururlarsa iyileşirler ve çiçek ve meyve aramaya başlarlar. Karanfil ise sadece toprağı gübrelemek için değil, aynı zamanda bitkileri parazitlerden ve bitkinin iyi ve hızlı büyümesini engelleyen zararlı böceklerden uzak tutmak için mükemmeldir.

Yaprak bitleri, unlu bitler, sümüklü böcekler ve beyazsinekler bitki sağlığını tehlikeye atan en tehlikeli zararlılardır. Hastalıklı bir bitki iyi büyüyemez, çiçek açamaz veya meyve veremez. Karanfil kesinlikle toprağı daha verimli hale getirmenize yardımcı olur ama aynı zamanda parazitlere karşı bir bariyer oluşturur.

Ayrıca toprağa bir avuç dökebilir ve başka bir ince toprak tabakasıyla kaplayabilirsiniz. Sonra su. Tehlikeli böceklerden korunan sağlıklı bitkilere sahip olacaksınız. Yani bu iki malzemeyi birleştirirsek ortaya güçlü bir doğal gübre çıkar . Kimyasal ve toksik olanlara kesin olarak veda etmenizi sağlayacaktır.

Bitkilerin bakımı kolay değildir. Onlara gerçekten çok fazla özen göstermeniz, gerektiğinde gübrelemeniz ve doğru şekilde sulamanız gerekiyor. Bir bitkinin genellikle su stresi nedeniyle büyümekte zorlandığını biliyor muydunuz?

Hiç bunu duydun mu? Toprak iyi gübrelenmiş olsa bile , su yükünü nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız ,  bitkinin büyümesi  , çiçeklenmesi ve muhtemelen meyve vermesi engellenebilir .

Bahçenizdeki ve bahçenizdeki bitkilerin özelliklerini ve özelliklerini incelemeli ve ne kadar suya ihtiyaçları olduğunu anlamalısınız. Su stresinden uzak durmayı , bitkileri doğru ve doğru besinlerle gübrelemeyi, ihtiyaçlarına göre güneş ışığına ya da daha doğrusu serin ve kuru bir yere koymayı başarırsanız, bitkilerinizin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlarsınız.