Bu malzemeyi hızlı ve kolay bir şekilde, zahmetsizce kullanın. Bir lavabo pistonundan daha iyidir. İşte nasıl yapıldığı.

Lavabonun tıkanıklığını açın

Tıkanmış bir lavabo ile uğraşmak büyük bir sorun olabilir . Bununla birlikte, engeli kaldırmak için daha ekolojik ve ekonomik olan doğal bir yağ giderici kullanmak her zaman daha iyidir . Aslında piyasadaki tahliye tapası çözümleri suni kimyasallardır ve sağlığa zararlı olabilir . Ancak , bir lavabo tıkanıklığını açmanın etkili doğal yollarını biliyorsanız, bu ürünlere başvurmanıza gerek yoktur . Bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey kaynar su, beyaz sirke ve kabartma tozu. 

Nasıl yapılır

Lavabo tıkanıklığını açmak için bu doğal numarayı uygulamak için su ve kabartma tozu veya alternatif olarak beyaz sirke kullanabiliriz . Aslında bu bileşenler, tıkanmaya neden olan kalıntıları yok etme gücüne sahiptir . Bunun nedeni kabartma tozu ve sirkenin güçlü kireç çözücü özelliklere sahip olmasıdır bu da lavabo giderlerimizdeki tıkanıklıkları gidermek için ihtiyacımız olan şeydir . 

Doğal çaremizi yapmak için şunlara ihtiyacımız olacak: kaynar su , yarım bardak karbonat , bir bardak , bir kova , lavabonun tahliye tapası ve yarım bardak beyaz sirke . Tıkanan lavabonun su ile dolu olması durumunda işlemlere başlamadan önce bir bardak ve kova ile lavabonun boşaltılması gerekecektir . Aslında hilenin işe yaraması için lavabonun , malzemelerin etkili olmasına izin verecek kadar boş olması gerekir . 

Bir lavabonun tıkanıklığını açın

Bu noktada, bir tencereye kaynar su ve yarım bardak kabartma tozu dökebiliriz . Etki etmesi için birkaç dakika bekleyin ve ardından yarım bardak beyaz sirkeyi de dökün . Ardından lavabo giderini tıpa ile kapatıp çalışmasına izin veriyoruz.

Birkaç dakika sonra lavaboyu tıkayan her ne ise temizlenmiş olmalıydı . Herhangi bir kalıntıyı ortadan kaldırdığınızdan emin olmak için son bir kase kaynar su dökebiliriz . Özellikle büyük bir tıkanma durumunda işlemi düzenli olarak tekrarlamak faydalı olabilir .

Elde edilen sonuçların tatmin edici olmaması durumunda , manüel kuvveti doğal blokaj kaldırıcının hareketiyle birleştirmek için bir lavabo pistonu kullanılabilir . 

Lavabo pistonundan daha iyi olan diğer doğal teknikler

Su, bikarbonat ve sirke solüsyonuna alternatif olarak   sıvı bulaşık deterjanı kullanarak lavabo tıkanıklığını açabiliriz . Bunun için bir tencerede yaklaşık 2 litre suyu kaynatın ve iki yemek kaşığı sıvı deterjan ekleyin .

Bir lavabonun tıkanıklığını açın

Deterjan, en inatçı kirlere ve olası kabuklanmalara karşı da geçerli olan temizleme ve kireç çözme özellikleri nedeniyle lavabo tıkanıklığını açmak için idealdir . Solüsyonumuzu hazırladıktan sonra karıştırıp hepsini gidere döküyoruz . Ardından, tüm gideri iyice temizlemek için biraz daha ılık su akıtın .

Tıkanmış bir lavaboyu açmanın bir başka yöntemi de kaya tuzu ve sıcak su kullanmaktır . Kaba tuzla birleştirilen sıcak su , tuzun önemli kireç çözme gücünü artırarak derinlemesine etki edecektir .

Bu yöntemi uygulamak için , gidere yarım bardak kaba tuz ve ardından iki litre kaynar su dökün . Tuzun tamamen atıldığından ve giderin içinde kalıntı kalmadığından emin olmak için musluktan  bir miktar sıcak su akıtabiliriz .

ev