Sardunyaları gür, sağlıklı ve canlı yapmak için bu basit doğal çareyi uygulamaya koymanız yeterli: hadi daha fazlasını öğrenelim.

Yağ ve sardunyalar

Çoğu İtalyan balkonunda güzel sardunyalar bulmak mümkündür. Ancak her bitki gibi gelişimleri sırasında da bazı önlemler alarak aslında çeşitli faktörlere dikkat etmemiz gerekiyor. Peki sardunyalarımızı nasıl gür, sağlıklı ve parlak renkli hale getirebiliriz? Sadece çok basit bir doğal ilaç kullanın . İşlem kolay ve süper hızlıdır.

Bereketli sardunyalar: işte nasıl yapılacağı

Bereketli ve tamamen sağlıklı sardunyalara sahip olmak için, onları mükemmel sağlıkta tutacak bazı önlemleri uygulamaya koymak gerekir .

Geliştirmeleri sırasında hatalar yapılabilir, ancak bunları tanımak ve düzeltmek önemlidir. Her şeyden önce, onları her zaman doğru alana yerleştirmeyi unutmayın, aslında sıcaklıklar düşük olduğunda evin içine yerleştirilmelidirler.

Ancak yapay ışık çiçeklenme için yeterli olmadığı için doğal güneş ışığına da ihtiyaç duyarlar. Sardunyalar da penumbraya uyum sağlayabilir . Ayrıca saksının yeterince büyük olduğundan emin olun, köklerin topraktaki tüm besinleri emmesi için yer olması gerekir.

Asılı sardunyalar

Tabii ki, bitkiyi doğru miktarda suyla sulamayı unutmayın. Sardunyalar asla kuru toprağa sahip olmamalıdır, ancak çok ıslak da olmamalıdır. Tam da bu nedenle, toprağa sokmanız gereken tahta bir kazık yardımıyla toprağın nemini düzenli olarak kontrol etmenizi tavsiye ederiz .

Ancak 5 yıl üst üste bereketli sardunyalara sahip olmak için doğal bir çareyi uygulamaya koymak gerekir. Onları sağlıklı ve renkli hale getirmek için tek bir malzemeye ihtiyacınız olacak: hadi bunu nasıl yapacağımızı öğrenelim.

doğal çare

Bu bitkide ortaya çıkan en yaygın sorunlardan biri sardunya kelebeğidir. Bu küçük böcek, sapları delip içini yemeyi başardığı için büyük zarara neden olur. Bu sayede sardunyamızın büyümesini ve çiçek açmasını engeller.

Bu korkunç rahatsızlığı önlemek için, bitkinizi sağlıklı ve çok renkli çiçeklerle büyütmenize de yardımcı olacak doğal bir çare uygulamanız gerekecek. Tek yapmanız gereken kendinize gerçekten inanılmaz bir malzeme elde etmek . Ne hakkında konuşuyoruz? ayçiçek yağı.

balkondaki sardunyalar

Mutfakta kolayca bulabileceğiniz bu elementin sardunyalarımızın sağlığı için gerçekten gerekli olduğunu herkes bilmiyor, aslında bitkilerimizin bu sardunya kelebekleri tarafından kaplanmasını sağlayacaktır .

Prosedür çok basit, sadece 8 gram ayçiçek yağını bir litre suya ve bu harika bileşikle suya koyun. İnanılmaz, size açıkladığımız tüm önlemleri alırsanız ve bu güçlü doğal ilaçtan yararlanırsanız, bitkiniz kısa sürede iyileşir.