Press ESC to close

Bu doğal koku güveleri anında uzaklaştırır: Dolaplarınıza dağıtmak iyi olur.

Evinizdeki küçük rahatsızlıklar büyük endişelere dönüşebilir ancak basit ve etkili reflekslerle bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bu özellikle dolabınıza yerleşen ve kıyafetlerinize zarar veren güveler için geçerlidir. Suçlular, yün veya kaşmir gibi giysilerle beslenen larvalar, küçük siyah başlı kurtlardır.

Bu küçük kemirgenler dolaplarınızı, mobilyalarınızı ve kıyafetlerinizi istila edebilir. Karanlık köşeleri severler ama aynı zamanda halı altına ve perdeye de yerleşirler. Bu zararlıları gidermek ve onlardan kalıcı olarak kurtulmak için bir numara keşfedin.

Güveleri kalıcı olarak yok etmenin püf noktası nedir?

Dolaplarınızda güveler zaten yerleşikse, bu haşerelerden kurtulmak için bu birkaç ipucunu uygulayabilirsiniz. Öncelikle dolaplarınızda ve kıyafetlerinizde büyük bir temizlik yapmanız şarttır. Bunları yıkayın ve tüm dolaplarınızı iyice temizleyin. Hassas kumaşlara sahip kıyafetleriniz varsa, yıkamadan önce dondurucuya koyacağınız hava geçirmez bir torbaya koyabilirsiniz. Dolaplarınız için, açıkta kalan tüm yüzeyleri süpürün ve suyla seyreltilmiş beyaz sirke ile bir sünger veya bezi silin. Güveler bu tedaviye direnmemelidir.

Daha sonra bu küçük böcekleri uzak tutmak ve ortaya çıkmasını önlemek için bir numara kullanın. Bu sedir ağacı. Gerçekten de güçlü kokusu güveleri yüksek hızda uzaklaştırır. Doğal bir güve kovucu olarak sedir ağacı kullanmak için, evinizdeki dolaplarınız ve diğer yüzeyler gibi güvelerin yaşama eğiliminde olduğu yerlere yerleştirin. Koku, zararlıları uzaklaştıracak ve sonuçların hemen olacağını göreceksiniz. Eğer taşınıyorsanız veya güvelerden tamamen kurtulmak istiyorsanız, güveleri doğal olarak iten sedir mobilyalara da geçebilirsiniz.

Güveleri doğal yollarla yok etmek için diğer basit ipuçlarını keşfedin

Bir giysi üzerinde bir güve

Giysi üzerindeki güve – Kaynak: spm

Evinizde ve dolaplarınızda güvelerin çoğalmasını önlemek için doğal güve kovucu görevi görecek bu doğal bitkileri kullanabilirsiniz.

– Güve kovucu olarak nane ve karanfil

Nane ve karanfil , bu böcekleri korkutan güçlü bir koku yayar, bunlar iyi doğal kovuculardır. Nane yaprakları, uçucu yağlar veya alkol şeklinde kullanın. Karanfil, kokusundan dolayı güveleri doğal olarak uzaklaştırmak için dolaplarınızda ve evinizdeki diğer depolama alanlarında da kullanılabilir.

– Güvelerle savaşmak için lavanta veya kekik

lavanta 4

Lavanta – Kaynak: spm

Kekik ve lavanta kokusu da güve görünümüne karşı etkilidir. Güvelere karşı savaşmak için küçük poşetler halinde kurutulmuş lavanta veya kekikleri dolaplarınıza yerleştirin. Bu bitkilerin kalıcı kokusu bu zararlılar tarafından hiç takdir edilmez.

– Güveleri yok etmek için defne ve biberiye

Güvelerin pek sevmediği defne, biberiye gibi güve kovucu bitkileri kullanabilirsiniz. Güve öldürücü faydalarını kullanmak için defne ve biberiye yapraklarını kurutun ve küçük bir bez torbaya koyun. Asit kokusuyla güveleri kovacak limonu da kullanabilirsiniz. Bu turunçgillerin kabuklarını dolaplarınıza ve güvelerin yerleşebileceği yerlere koyabilirsiniz.

Güveler genellikle evinizin dolaplarına yerleşir ve yuvalarını yiyeceklerin kaldığı veya tekstillerinizi sakladığınız alanlarda oluşturur. Çoğalmalarını önlemek için bu alanların düzenli olarak havalandırılması önemlidir.

ev