Doğrudan evinizdeki malzemelerle çok etkili bir kendin yap doğal kolajen kreminin nasıl yapıldığını açıklıyoruz.

Bu muhteşem doğal kollajen kremi evde nasıl yapacağınızı keşfettiğinizde , onu tekrar tekrar yaratacağınızdan eminiz. Hem eldeki hem de yüzdeki kırışıklıkları giderir.

Ellerde ve yüzdeki kırışıklıklar, gerçek bir işkence

Yıllar geçtikçe cildimizde kırışıklıklar belirmeye başlar. Vücudun en belirgin olma eğiliminde oldukları ilk noktalar kesinlikle boyun, yüz ve ellerdir.

Yaşlanmanın ilk belirtilerini fark eden insanlar umutsuzluğa kapılır ve çeşitli çarelere, hatta çoğu kez ameliyat gibi sert yöntemlere başvurmaya çalışırlar. Ancak, bu sorunu sınırlamanıza izin verecek gerçekten etkili bazı kırışıklık önleyici kremler var.

Ellerde ve yüzdeki kırışıklıklar, gerçek bir işkence

İlk tavsiye doğal olarak kendimizi kabul etmektir , çünkü her birimiz er ya da geç yaşlanacağız. Ancak yaşlanma belirtilerini sınırlamak istiyorsanız, öncelikle spor yaparak, doğru beslenerek ve güneşe maruz kalmayı sınırlayarak önleyebilirsiniz.

Ve sonra yine de sigarayı bırakın ve her zaman cilde dokunmaktan kaçının. Bununla birlikte, ellerinizde ve yüzünüzde kırışıklıkların varlığını zaten fark ettiyseniz, doğrudan evde bir DIY kolajen kremi yapmanızı tavsiye ederiz .

İhtiyacınız olan tek şey, evinizde zaten olduğundan emin olduğumuz bazı malzemeler. Durum böyle değilse endişelenmeyin, çünkü bunlar süpermarkette birkaç avroya bulabileceğiniz gerçekten ucuz ürünler.

Kendin yap doğal kollajen kreminin tarifi

Kendi ev yapımı kolajen kreminizi yaratmaya kararlıysanız , birçok avantajından yararlanacaksınız. Aslında, bu doğal ürün kesinlikle ucuzdur ve daha önce pahalı ürünler satın almak için harcadığınız paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca kimyasal içermez ve eko-biyo felsefesini takip edenler için mükemmeldir. Ve sonra yine, elleriniz ve yüzünüzdeki kırışıklıkları gidermenize yardımcı olacak gerçekten etkili bir merhemdir .

Kendin yap kolajen krem ​​tarifi

Tek yapmanız gereken aşağıdaki malzemeleri birleştirmek :

  • maydanoz
  • şelale
  • zerdeçal
  • Mısır nişastası
  • lavanta yağı
  • aloe vera jeli

Önce maydanozu yıkayıp kıyın . Bir tencerede kaynamaya bırakın, ardından bir daldırma blender ile karıştırın. Bu sıvıyı elde ettikten sonra, kalıntıları gidermek için süzün.

Şimdi başka bir tencerede su, zerdeçal ve mısır nişastasını birleştirin. Hamur iyi bir kıvam alana kadar ara sıra karıştırın. Şimdi ocaktan alın ve lavanta yağı, aloe vera jeli ve tabii ki daha önce yaptığınız maydanoz bazlı karışımı ekleyin.

Tek yapmanız gereken haftada veya ayda birkaç kez yüzünüze uygulamak ve ellerinize de hafif masajlar yapmak . İlk uygulamadan itibaren cildinizin gözle görülür şekilde iyileştiğini fark edeceksiniz.