Cildinize doğal bir kırışık önleyici yağ ile bakmaktan daha iyi bir şey yoktur. Evde bir tane nasıl yapılır görelim.

Kırışıklıklar nasıl azaltılır

Hem erkekler hem de kadınlar arasında kişiye yönelik en yaygın tedaviler arasında yüz cilt bakımı vardır, özellikle odak noktası kırışıklıklardır. Cildin doğal yaşlanmasıyla eşanlamlı olarak, genellikle piyasada bulunan ve mucizevi olduğunu iddia eden birçok ürünü deneme eğiliminde olduğumuz istenmeyen bir estetik faktör olabilirler. Ancak evde birkaç basit malzemeyle yapılabilecek çok etkili bir doğal yağ olduğunu herkes bilmiyor. İşte nasıl yapılacağı.

Kırışıklıklara karşı doğal yağ

Tamamen doğal bir süreç olmasına rağmen, kırışıklıklar genellikle çirkin olarak kabul edilir ve savaşılması gereken gerçek bir düşmandır. Bu nedenle ameliyat dışında, çözümü kurtarmaya hizmet etmesi gereken kremler ve takviyeler alarak mümkün olduğunca çare bulmaya çalışıyoruz. Ama neden kırışıklıklar ortaya çıkıyor?

Kırışıklık sorunu

Kırışıklıklar, yaşlandıkça yüzün ve boynun bazı bölgelerinde ve vücudumuzun geri kalanında hafif sarkmaya neden olan cildimizin doğal hücresel yaşlanmasından başka bir şey değildir. Piyasada hücresel yaşlanmayı önleyen veya en azından yavaşlatan birçok ürün var , hatta bazıları çok pahalı. Ancak bugün, mükemmel bir kırışıklık önleme işlevi gören doğal bir ev yapımı yağ yaparak çok para biriktirmenin nasıl mümkün olduğunu görelim.

Gerekli malzemeler portakal, havuç, zeytinyağı, kabartma tozu, defne yaprağı ve hindistancevizi yağıdır. Bu gerçekten etkili çözümü yapmak için izlenecek basit prosedürün ne olduğunu görelim .

Bir vitamin kırışıklık önleyici ilaç nasıl yapılır

Öncelikle portakal kabuğuna ihtiyacımız olacak . Ancak rendelemeden önce, daha iyi temizlemek için bir kase suya koyup üzerine bir kaşık karbonat dökmek iyi olur. Bu yapıldıktan sonra portakalı kabartma tozundan durulayıp kabuğunu rendeleyebiliriz. Bu bileşen cildin esnekliği için gereklidir . Rendelendikten sonra portakal kabuğu, tüm malzemeleri yavaş yavaş ekleyeceğimiz büyük bir kavanoza konulacak.

Doğal yağ için portakal

Ardından bir havucu soyup rendeleyin ve ardından kavanoza ekleyin . A vitamini açısından zengin olan havuç, hasarlı epitel hücrelerini yeniler ve hücre yenilenmesi için oldukça faydalıdır. Ardından 6 adet defne yaprağını elinizle çok küçük olmayacak şekilde ufalamaya özen göstererek kavanoza ekleyin, bu da cildin yenilenmesine katkı sağlayacaktır.

Katı malzemelerle işiniz bittiğinde, yağları eklemenin zamanı geldi. Genellikle macun kıvamında olan 50 ml zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağını kavanoza dökün . Artık kavanozumuz tüm malzemelerle dolduğuna göre tek yapmamız gereken bir tencereye alıp altına bir havlu koyup biraz su eklemek. Kavanozu su yüzüne çıkmamasına dikkat ederek tencereye koyun ve malzemeleri benmari usulü eritecek şekilde en az 10 – 15 dakika iyice karıştırarak ateşe koyun .

Bu sürenin sonunda yeni bir kavanoz alın ve içindekileri bir süzgeç yardımıyla süzün, havuç ve portakal posasını iyice sıkın . Yavaş ve dairesel hareketlerle ve durulamaya gerek kalmadan yüze yayılan doğal bir kırışıklık önleyici
yağ elde etmek için her şeyin soğumasını bekleyin .

ev